Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nővéremnek 80/ 50 es a vérnyom...

Nővéremnek 80/ 50 es a vérnyomása, szerintetek alacsony?

Figyelt kérdés
Mit csináljunk?
2011. aug. 23. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
45 kg
2011. aug. 23. 18:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden percben változik a vérnyomás,így egyszeri méréssel nem lehet megmondani!24órás mérés után lehet csak tudni a doki elemzése után!
2011. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez alacsony, feltehetően közbejátszik a meleg is. Sok folyadékot kellene innia, és maradjon árnyékos, hűvösebb helyen. Ha erre nem rendeződik, ismételt méréssel is ennyire alacsony, akkor hívjatok orvost.
2011. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hiába van 90%-od attól nem tudsz többet mint én!Sőt!Amit leírtam első válaszban azt nekem orvos mondta!!Mert páromnak kellett 24órás mérés hogy megtudják állapítani hogy normális e a vérnyomása!...Otthon hiába méregeti magának!...
2011. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

20:48, amit leírtál, az tökéletesen alkalmas vizsgálati lehetőség, ha nem sürgősségi szituációban kell gyógyítani. Pl. ha magasvérnyomás-gyanú van, és el kell különíteni, hogy néhány "véletlen" magasabb értékről volt-e szó (pl. izgulás miatt), vagy valóban magáról a magasvérnyomás betegségről.

Amit a kérdező vetett fel, azért más tészta, mert a hypotonia potenciálisan sürgősségi állapotot jelent, és ezáltal teljesen más szemléletet igényel a megközelítése. Sürgősségi helyzetben nem jön szóba egy 24 óráig elhúzódó vizsgálat, egyszerűen nincs rá idő, sokat lehet veszíteni a várakozással.

2011. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!