Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ilyen a hónaljam?

Mitől ilyen a hónaljam?

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdett fájni a hónaljam.Nem láttam rajta semmit csak kicsit piros volt.Időközben egyre jobban kezdett fájni és 3napja azt vettem észre hogy egy két helyen picit kisebesedett.Sokat borotválom,úgy gondoltam hogy talán attól lehetséges.Ma viszont észrevettem hogy ilyen pici kis átlátszó hólyagok,'bubok' vannak rajta amiket ki lehet szúrni.Most kicsit megijedtem hogy ez mitől van? Ezis a sok borotválástól van? Vagy lehet más oka is?
2011. aug. 21. 23:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Az, amit leírsz, inkább ekcémának tűnik: valószinüleg allergiás lettél az izzadásgátlóra, amit használsz. Borotválás után 1 napig nem szabadna alumínium- és alkoholtartalmú dezodort/roll-ont használni, mivel ez a borotválás által egyébként is szárított és irritált bőrön további károkat okoz, először sebesedést, majd az általad is említett hólyagcsákat. A hólyagokat ne szurkáld, mert akkor sokkal-sokkal lassabban fog gyógyulni a helyük plusz el is fertőződhetnek. Próbáld meg pár napig nem borotválni és ne használj izzadásgátlót, viszont ha 3-4 nap alatt nem javul, akkor menj el vele bőrgyógyászhoz. Ő egyrészt meg tudja nézni, hogy esetleg nem-e fertőződött felül a sebes rész, másrészt tud rá adni szteroidos krémet.
2011. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!