Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni az ujjamma...

Lehet valamit tenni az ujjammal (utólag)?

Figyelt kérdés

Jó pár hónapja történt,hogy a bal kezem gyűrűsujját bevertem.Nagyon feldagadt,nem tudtam mozgatni,lila volt az egész,és véraláfutásos.Hosszú időbe telt,míg elmúlt a fájdalom.Amikor meggyógyult,észrevettem,hogy a legfelső (tehát ahol a körmöm van) ujjpercem lefelé görbült,míg a másik kezemen egyenes,a középső ujjpercem meg egy kissé befelé esik.A külseje nem zavar,viszont az eset óta gyakran fáj az ujjam,de nem csak az ujjam,hanem a kezembe futó csontja is.Lehet vele valamit csinálni?Véleményem szerint eltörhetett,de anyukám nem akart orvoshoz vinni,én meg egyedül nem mehettem.


14/L


2011. aug. 19. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
hát akkor menj el utólag, hátha tudnak valamit. mondjuk ha sínbe teszik, lehet még kiegyenesedik.. de nem vagyok orvos. menjetek el most, és kérdezz rá.
2011. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akart orvoshoz vinni?! O.o Erre inkább nem mondok semmit.

Igen, meg kellene mutatni szakembernek, hátha még lehet vele kezdeni valamit.

2011. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem értem ,hogy miért nem mentek időben orvoshoz?ezen az oldalon kérdezők nagyrésze,
2011. aug. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nagy része,utólag már rosszabb lesz neked is ,mondjuk újra törik!
2011. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha újratörik,akkor inkább így hagyom :D Külsőleg nem feltűnő,én is csak akkor vettem észre,amikor kinyújtottam az ujjaimat,és nézegettem őket.A fájással van a bajom igazából.
2011. aug. 19. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Te szegény... Nem akarlak megijeszteni, de a fájdalom azt jelzi, hogy nem megfelelő anatómiai viszonyok maradtak hátra. A kéz ízületei az élet során folyamatos terhelésnek vannak kitéve, és a porcok nagyon hamar tönkremennek, ha nem megfelelően vannak terhelve. Ami most "csak" fáj, az 30 éves korodra lehet, hogy használhatatlan lesz. Ráadásul nem a kislábujjadról van szó, hanem a kezedről, amire mindig szükséged lesz. Hogy milyen kezelésre van szükség, azt szakorvos feledata eldönteni vizsgálat után, mindenesetre szerintem inkább akár egy műtét, mint egy életre korlátozni a kezed mozgását.

Az egészséged az egyik legnagyobb "tőkéd" az életben, nem szabad kényelmi okokból elhanyagolni. Nem a középkorban élünk, amikor egy baleset után jó eséllyel nyomorék lett az ember, Neked már van lehetőséged segítséget kérni. Használd ki! Minél később fordulsz szakemberhez, annál kisebb mozgásteret hagysz az orvosnak segíteni.

2011. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!