Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyen az, akinek sok a...

Mit tegyen az, akinek sok a gyomorsava?

Figyelt kérdés
Voltam gyomortükrözésen és az orvos azt állapította meg, hogy sok a gyomorsavam. Kaptam rá gyógyszert, amitől tényleg jobb, de néha még elő-előjön a gyomorfájás és a hányinger. Azt is hallottam, hogy nem mindegy mit eszünk ilyenkor. Mit lehet enni, vagy a gyógyszeren kívűl még tenni, hogy elkerüljem ezt?
2007. júl. 10. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres időközönként kellene valami háztartási kekszet elropogtatni, vagy néhány falás kenyeret megenni, ami megköti a savat.
2007. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

rövid tiltólista:

-paradicsom és vele készült ételek (pl. töltött paprika)

-sok gyümölcs, főleg citrusfélék,meggy, sőt. éhgyomorra alma se javallt (én volt, hogy kihánytam)

-csokoládé, főleg az ét

-minden, ami "fúj": káposzta, karalábé, bab...etc.

-zöldsalátákhoz egyél kenyeret (feketét, teljes kiörlésűt)

-minden, ami zsíros, fűszeres, vagyis gyakorlatilag a magyar konyha :(

-és egy sanyarú tapasztalat: omlós, vajas tészták, vagyis piték, linzerek, hajtogatott leveles tészták, ilyen a péksütik 90%-a, pl. pálmalevél, kakaóscsiga és tsai, válaszd helyettük a kelt tésztából készült sütiket, ill a "kevert" tésztákat (piskóta-félék)

sokszor enni kevesebbet-ez aranyszabály!

2007. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

folyt.:

nekem így néz ki egy napom:

reggel 2kávé-ezt ne csináld! vagy keksszel, tejjel

reggeli müzli, de nem bolti, saját keverés zabpehellyel, tejjel

tízórai pl keksz, müzliszelet, gyümölcsjoghurt

ebéd ált. sovány hús párolva, grillezve, főtt rizs vagy krumpli (nem sütve!), "fehér" vagyis hús-, zöldség-, csontleves kevés tésztával, vagy vmilyen tészta, pl. császármorzsa, tejberizs

uzsonna: mint a tízórai

vacsora: én vajas pirítós párti vok, imádom! vagy sajtos, felvágottas, körözöttes..etc

ált-ban minden kajához eszek kevés gyümölcsöt vagy zöldséget (paprika, uborka), iszom tejet

és persze sok (szénsavmentes)viz

tiltólistáról lefelejtettem , pedig fontos:

-minden ami szénsavas! üccsik, fröccs, sör

-ált-ban a szeszes italok, de száraz, vörös borok külünösen nem

-kávét nagyon ésszel, túl sok fekete tea se javallt

-rostos gyümölcsleveket is óvatosan

2007. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!