Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgomba, mitől lehet ez?

Körömgomba, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sajnos a kezemen az összes ujjamon gombás a köröm, nem tudom mitől de már elég régóta csak nem tudtam hogy gomba mert régebben sosem volt ilyen bajom. A kérdésem, hogy használom rá a Sholl körömgomba elleni ecsetelőt tegnap óta, ma bekentem vele és nem ivódott be hanem fényes maradt a körmöm és ragad is egy kicsit, ez mitől lehet?

Van bárkinek ilyen tapasztalata?


2011. aug. 12. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az immunrendszered gyengeségére utal az, ha mindegyik ujjadon gombás a köröm, esetleg lelassult keringésre. Ilyen fordul elő pl. cukorbetegek, AIDSesek, alkoholisták esetében - ezzel nem arra célzok, hogy bármilyen súlyos betegséged van vagy alkoholista lennél, de így hajnalban a legsúlyosabb eshetóségek jutottak eszembe, sorry! Ettől függetlenül mindenképpen érdemes utánanézni, hogy milyen alapbetegség vezethetett odáig, hogy a fertőzés szétterjedjen, lehet ez egy egyszerű vas- vagy vitaminhiány is, ami évek óta "némán" fennáll és egy vérvételből kiderül.


A nem beivódás nem feltétlenül jelez rosszat, a gombaellenes lakkok mind ragadósak egy kicsit - a jobb felszívódás miatt a gombaellenes lakkokhoz mellékelnek egy eldobható reszelőt is, hogy jobban beivódjanak a fertőzött körömrészbe. A Scholl-félét nem ismerem, de el kell, hogy mondjam (bár nem kérdezted), hogy mivel nem erőshatású szer van benne (egyébként gyógyszertárban, receptre kapható lenne, tehát ismerném), így egy ennyire szétterjedt fertőzés esetén valószínüleg semmit nem fog érni - háziorvos vagy bőrgyógyász tud felírni szájon át szedhető tablettát, ami MELLÉ kellene korszerű gombaellenes lakot használni plusz megerősíteni az immunrendszered és még így is minimum fél éves kitartó kezelést igényel a dolog.

2011. aug. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszod! Nemtudom én sem hogy mitől alakulhatott ki sajnos, de úgynézki orvoshoz kell forduljak vele.

Egyébként a Sholl-hoz is tartozik eldobható reszelő és a patikában aztmodták egy ez egy elég jó fajta szer.

2011. aug. 13. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:
kérdésed saját magad meg válaszoltad,orvoshoz kell menni.Bőrgyógyászhoz!
2011. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!