Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Marihuánával kapcsolatban pár...

Marihuánával kapcsolatban pár kérdés?

Figyelt kérdés

Őszintén, még életemben nem szívtam, de nagyon érdekel a dolog, abból a szempontból, hogy milyen élmény. Van egy ismerősöm, aki már kipróbálta, és velem is kipróbáltatná. Hajt a kíváncsiság, de...

Nem lehet belehalni? Jó ez baromság, nem szívnék el 10-20kg-t.

Mennyire káros a tüdőre? A jobb tüdőlebenyem sérült, kb 20%a működik. Nem dohányzom, a dohányos helyeket is elkerülöm, mert befulladok a füsttől.

Mennyire egészség károsító? Nagyon egészségesen élek, viszont elméletben a tüdőrákot is ezzel kezelik. Értsétek: a fájdalmat tompítja, az éhség érzetet pedig növeli.

Mennyire lehet tőle elszállni? Morfin (morfiumot) már kaptam (isteni élmény :D) a mai napig szedek morfin tartalmú fájdalomcsillapítót. Ezektől kb szédülök, és egy gondolatot nem tudok megtartani csak pár pillanatig (ha vénás), ha tablettás akkor pedig 2 eset van: vagy elalszom vagy pedig kavarognak a gondolataim, de nem emlékszem, hogy min elmélkedek és csak perceket tudok aludni.

Tényleg bevörösödik a szem? Az én szemeim nagyok és így elég feltűnő ha vörös.

És a hányás... azt hallottam, hogy ha esznek előtte akkor hánynak az emberek. Én betegesen rettegek a hányástól, szóval ez nagyon visszatart. Tényleg így van?

Kérlek ne ítéljetek el, teljesn normális nem függő ember vagyok, csak kíváncsi. Olyan környezetben szeretnék dolgozni (BV intézetek), ahol megfordulnak függők, és szeretném megérteni őket, amikor a fűről beszélnek. Természetesn csak 1* alkalom lenne és ennél erősebbel nem is próbálkoznék.

Köszönöm, hogy elolvastad ezt a kicsit kusza és buta írást és hogy válaszolsz.


2011. júl. 16. 21:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Annyi más függőség van, ami felett az emberek szemet húnynak, nem tudom miért pont a drogot kell kiemelni ezeke közül.

Az alkohol miatt tönkre menő családot nem kell bemutatni, 3 évig éltem együtt egy alkoholistával, aki végig azzal takarózott, hogy "ő nem függő, ő csak jól érzi magát". Pfff...

És teljesen igaza van az előző hozzászólónak, a cigi is pont ilyen függőség, "drog" ha úgy tetszik, mégis elfogadott. Holott ugyanolyan káros, ha nem károsabb mint a füves cigi.

Érdekes, hogy a Ameriában a patikában hozzá juthatsz fűhöz, nálunk pedig már ha valaki elméleti szinten foglalkozik a dologgal, már drogosnak kiálltják ki.

Egészségesen élek, mert így szeretek élni, de ugyanúgy megkóstoltam a bort, a pálinkát (normális mennyiségben, nem a sárga fölgid ittam magam), hogy tudjam milyen is az, ne pedig a levegőbe károgjak, ha valaki megkérdez róla.

Az a baj, hogy túl sok az álszent ember és nagyon kevesen vállalják fel, hogy igen ők kipróbálták. Kb: mint a melegekkel. Fújjogják őket és messziről elkerülik, de ne mondja nekem senki, hogy egyszer az életében nem fordult meg a fejében, hogy milyen is lehet az ő helyzetükben lenni.

95%ossal pedig maximálisan egyetértek. Végre valaki, aki nem csak álszenteskedik, hanem le meri írni a véleményét.

2011. júl. 19. 09:45
 12/12 anonim válasza:

"Szerintem verd ki a fejedből ezt az egész ökörséget, ha annyira egészségesen élsz, egyáltalán hogy fordulhat meg a fejedben ilyen? Nekem még kíváncsiságból sem volt érdekem, hogy azon gondolkodjak milyen pl. a marihuana"


Na, megnyugodott a kislelked, átszerkesztettem a HEROINT! ^^ Nem látom értelmét hogy még egyszer leírjam, hogy félre értette pár ember a mondatomat, de sebaj.


Ez nem tanács volt, és ahhoz nem kell drogtudósnak lenni hogy józan ésszel is tudjál írni véleményt... SZERINTEM.



De nagy téma lett ez... :D

2011. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!