Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leégtem a napon, mikor leszek...

Leégtem a napon, mikor leszek jobban?

Figyelt kérdés
Ritkán vagyok napon, mert hófehér a bőröm, plusz a meleget se bírom (rosszul vagyok,stb). Lementünk Balatonra, és hát fürdés miegymás, és az egész testem leégett. Még mindig piros, szinte kettesével szedem a fájdalomcsillapítókat, meg fújkálom valamivel, de már harmadik napja ÜVÖLTÖK a fájdalomtól. Egyszerűen ahogy elmúlik a fájdalomcsillapító hatása, sírok, nem bírom, pedig magas a fájdalomküszöböm. Mikor fog elmúlni?
2011. júl. 13. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó ég, akkor nagyon durván leéghettél. Hát, a leégést naptejjel egy kicsit megelőzheted (magasabb faktorszámút használt), és azzal, hogy hiába vagy vízben, 11- től délután 3-ig nem szabad a napon lenni! Menjetek el akkor ebédelni, aludjatok egyet és 4 körül menjetek vissza. Mi úgy szoktuk, hogy korán reggel lemegyünk, meg délután, így elkerüljük a kánikulát és a veszélyes napsugarakat. (nem csak leégés miatt)

Szerintem egy hét biztosan kell neki, de lehet venni boltban napozás utáni krémet, vagy nyugtató krémet, ami hűsíti a lángoló bőrödet.

2011. júl. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz kellene menned, mert ez már nagyon súlyosnak tűnik. Állott vizes törülközővel ha körbecsavarod magad nem segít?
2011. júl. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire fáj, akkor az azt jelenti, hogy mélyebb szövetrétegek is károsodtak. Több kell ennek, mint egy hét, de akár maradandó károsodást is szenvedhet a bőröd, ha nem mész orvoshoz.
2011. júl. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!