Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell tennem hogy a hozzáta...

Mit kell tennem hogy a hozzátartozóim ne tiltsák meg?

Figyelt kérdés
normális válaszokat kérek szépen
2011. júl. 10. 12:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10:06 :)

A gyermeked szerveivel bizonyára máshogy lennél. :) Idős embereket ugyanis ez a veszély kevésbé fenyegeti. Szervdonorok általában fiatalok közül kerülnek ki, pl akik balesetet szenvedtek és nem haltak meg azonnal, kómába estek, agyhalottak stb. Hosszú betegség után pl nem tudják felhasználni a szerveket, mert mondjuk a gyógyszer is benne van amit a betegségére kapott. Szóval nem elég a családnak azzal szembesülni, hogy a gyerekük meghalt, hanem még pluszban fel kell dolgozniuk azt is, hogy a testét darabokra szedik. Van aki ebbe pl nem tud belenyugodni, és én tökéletesen megértem mivel anyuka vagyok én is. Ez nagyon kényes téma. A kegyeetsértés nem véletlenül tartozik a súlyos bűncselekmények közé.

2011. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ne vidd magaddal a szerveidet a mennyországba! Azokra a Földön van szükség!

Első hallásra riasztó lehet a szervadományozás, de valójában vigasztaló érzés, hogy a hozzátartozód valamilyen értelemben tovább él, holtában is segített másokon.

Hordj magadnál egy írást, amiben kifejezetten kéred a szerveid felhasználását,m ha lehetséges. Ez ugyan nem hivatalos, de mivel a rokonok tiltakozását is csak emberiességi okból veszik figyelembe, a te leírt akaratod szerintem itt többet számít. A törvény szerint bárki szervei átültethetők, ha életében nem tiltakozott ez ellen.

2011. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!