Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elszédülök néha, ma elég...

Elszédülök néha, ma elég durva volt. Mitől van ez? (tovább lent)

Figyelt kérdés
Csak akkor következik be ez a jelenség amikor felállok. Nagyon beszédülök. Most keltem fel nemrég. 10 percet itt ültem a gép előtt majdátmentem a másik szobába megnézni alszik -e még valaki... Ekkor történt hogy iszonyatosan beszédültem és ezután csak sötétség. Valamelyik ajtót meg is fejeltem, jónagy púp van a fejemen. Arra ébredtem hogy a jobbralebő szobába beestem és remegtek remegett egy kicsit mindenem. Ez mi a franc volt? Se suliba,se tvzés után, se nyárimunka közbe semikor nincs ilyen csak mikor felállok a géptől. SOS. Kicsit megijedtem :O 16/F
2011. júl. 8. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Alacsony a vérnyomásod.

Kávé, zöld vagy fekete tea, kóla, esetleg energiaital.

2011. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
ez rám is jellemző, mindig ha felállok megszédülök és sötétség...tudom h alacsony a vérnyomásom és emiatt van.de mit lehet ellene tenni??
2011. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
elájultál, azonnal menj orvoshoz! agyrázkódásod is lehet
2011. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
nem ájult el, csak megszédül ha feláll..
2011. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Smartguy86 ***** válasza:
De beütötte a fejét, és emiatt lehet agyrázkódása, vagy rosszabb. ORVOS!
2011. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem ájult el, csak megszédül ha feláll..

" iszonyatosan beszédültem és ezután csak sötétség"

" Arra ébredtem hogy a jobbralebő szobába beestem és remegtek remegett egy kicsit mindenem"


de elájult...én már ájultam el, gondolom, te még nem ;)

2011. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen elájultam kb olyan 5 másodpercre.De agyrázkódásom nincs. :D Csak megfejeltem az ajtót. Párszor előfordult már. Ha agyrázkódásom lenne akkor émelyegnék és étvágyam se lenne. Csak egy kis púp lett a fejemen, és köszi a válaszokat!Nem gondoltam az alacsony vérnyomásra, tényleg ez lehet az oka. Az lehetett a fő gond hogy eddig aludtam és alvás közbe alacsonyabb az ember vérnyomása és nagyon hirtelen akartam nekivágni az útnak :D Ittam energiaitalt, megebédeltem, és megittam fél liter kólát is :D Most szuperul vagyok :D Köszi mégegyszer a válaszokat!
2011. júl. 8. 11:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor hirtelen felpattansz ülő, vagy fekvő helyzetből, leesik a vérnyomásod, ami megszédüléshez vezethet.

Lassabban állj fel, és felállás közben végy mély lélegzetet és tartsd benn a levegőt néhány másodpercig. Ez megakadályozza, hogy hirtelen csökkenjen a vérnyomásod.


Ezer éves trükk amúgy. A jóga minden gyakorlatához előírja, hogy felemelkedés közben belégzést végzünk. Leereszkedés közben meg kilégzést...

2011. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!