Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a körömrágásról?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol olyan praktikákat, hogy valami keserű vagy csípős dologgal kell bekenni az ujjhegyeket és a körmöket, és akkor ha rágnád, akkor PFUUUJJJJ:) De én inkább arra szavaznék, ami nálam bejött, hogy fesd ki szépen a körmöd (persze csak ha lány vagy :DD) és mivel így szépek mindig, akkor ügyesen megnövesztheted, és nem fogod rágni. de mindig legyen lelakkozva, mert ha egyszer nem fested ki, elkezded rágni. (mondom ezt én, akinek most nincs kifestve és tövig van reszelve :(( de azért mert letörtek) Szóval ezeket próbáld ki...

21(L)

2009. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy...Próbálj műkörmöt rakatni, vagy élénk színűre lakkozni a körmöd, hátha visszatart...Én is körömrágós vagyok, de már sikerült elérnem, hogy ha picit megnő, már nem nyúlok hozzá, mert szép a körmöm...Csak az a baj, hogy piszkosul törik, hiába a körömerősítő, vitamin stb. És ha beszakadt, felvált a felső réteg, lerágom, mert nem tom megállni :S Amúgy lehet kapn ilyen felkenős cuccot, aminek borzalmas íze van. Nem próbáltam, így nem tom, mennyire hatékony. Egyébként a probléma gyökere a lelkedben lakozik. Szorongsz vmiért, ezért rágod a körmöd. Amíg a lelki problémád nincs megoldva, addig nem fogsz tudni leszokni róla...Esetleg a szégyenérzet (hogy csúnyák a körmeid) rávezethet a leszokásra.
2009. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Én sok éven át rágtam a körmöm, és valahogy leszoktam róla, már azt sem tudom, hogyan... egyszercsak észrevettem, hogy nem rágom:D

szerintem lakkozdd ki, az nem vmi fincsi:D... vagy találj vmi mást a körömrágás helyett:D

2009. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat azt elfelejtetem mondani hogy fiu vagyok és nagyon szeretnék leszokni a koromrágásrol mert a baratnom nem szereti aha rágom
2009. márc. 27. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Rágózz mindig, szopogass cukorkát, vagy legyen vmi rágnivaló a kezed ügyében (én pl. sokáig a toll végét rágtam). Krémezd rendszeresen a körmeid. Lehet kapni körömecsetelőket is, ami rossz ízű, ezért visszatart...Vagy mondjuk legyen koszos a kezed, hogy ne legyen gusztusod a szádba venni :)
2009. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló,és kérdező:D

Én is azzal a módszerrel szoktam le róla,hogy összekoszoltam a körmöm alját(virágföld tökéletes xD ) és undorodtam lerágni. Egy idő után le is szoktam róla. Nekem a keserű lakk nem vált be,mert lenyaltam róla undorodva szép lassan, és rágtam tovább jóízűen. A koszos módszer jó volt,még ha kicsit undorító is.

2009. márc. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Képzeld el,hogy mennyi baktériumot bekapkodsz a szádba körömrágás közben,mert ugye soha nem rohansz kezet mosni a rágás előtt. Utazol a BKV-én a sok mocskos kéz fogdossa a kapaszkodót,megfogod a wc kilincsét kézmosás után.pfujjjjj! na ezeket a bacikat mind a szádba veszed.Gondolj erre és vágd egy darabig nagyon rövidre,így nem lesz mit rágni.Sok szerencsét.
2009. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nahát elmesélem "rövid" sztorimat.

1,5 évig körmöt rágtam, aztán elhatároztam hogy nem fogok.


1. Bekentem a kezem csípős paprikával. Hát, amikor a számba vettem, 3 napig éreztem hogy csíp. Állandóan. Szóval paprika kilőve.


2. Savanyú körömlakkal próbálkoztam. Ugyanez a tapasztalat. Borzasztó volt.


3. Megkértem minden ismerősöm, hogyha lát rágni a körmöm, azonnal szóljon rám, hisz én már nem is vettem észre. Ezenkívül megbeszéltem magammal (XD) hogy soha többé körömrágás. Szépen kifestettem a körmeimet. Mindig lerágtam a festéket, de ahogy az ismerősök szólongattak, és nagyon odafigyeltem hogy ne vegyem a kezem a számba, egy-két hét alatt hopp eltűnt a körömrágás.


Szerintem csak elhatározás kérdése. Akarj leszokni róla, mert nekem is alaposan tönkre van menve a kezem 1,5 év rágcsálástól. Fél éve nélküle élek, és nagyon jó :)

Sok szerencsét. Puszi!

13/L

2009. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is rágtam a körmöm 4 évig. nem tudtam sehogy se leszokni. először is ezt az agyadban kell lerendezni hogy te IGENIS LEAKARSZ SZOKNI. nekem ez sikerült és amikor a kezemet már emeltem a szám felé akor mindig eszembe jutott hgy nem fogom rágni. és azóta szép hosszuak a körmeim 15/L
2010. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!