Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon megégettem a kezem,...

Nagyon megégettem a kezem, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Már kb 5 órája égett egy villanykörte itthon,a napokban tört el a lámpabúra ami körülötte volt,hozzáértem,azonnal ilyen fényes lett a bőröm,azóta egy kb 3 cm átmérőjű piros,megdagadt kör van a kezemen,nagyon csúnya.Mivel tudnám enyhíteni?Eléggé fáj is
2011. jún. 23. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Irix vagy Fenistil vagy Panthenol - vagy kórház.
2011. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bármit is csinálsz mindenféleképpen fertőtlenitsd. és hiddel még csúnyább lessz sajnos meg gennyezni fog. de mindenféleképpen fertőtlenítsd.
2011. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
CSAK hideg víz,lehetőleg folyatva.Ha nagyon felhólyagzana,a hólyagot el kell távolítani(orvosnak)és fertőtlenítő oldattal le kell kezelni.Ha csak piros,akkor marad a víz,egyszerűen vissza kell hűteni a normál testhőmérsékletre,Fájni azért fog,legfeljebb vehetsz be egy cataflamot.
2011. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetro ***** válasza:
ilyen égéssel nem kell kórházba menni. panthenol, de nem órákkal később, hanem azonnal
2011. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
semmilyen fertőtlenítő szer nincs itthon.:D mit vegyek holnap? nemrég költöztem be,pontosan 2 hete,és még nem igazán rendezkedtem be
2011. jún. 23. 22:16
 6/6 tetro ***** válasza:
akkor hideg víz aztán alvás. nem lesz semmi bajod.
2011. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!