Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » B RH + os embernek adhatok...

B RH + os embernek adhatok vért? én 0 Rh negatív vagyok

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a 0-ás bárkinek adhat...
2011. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát én is tudom de a kisbaba + én meg - vagyok..:S
2011. jún. 3. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak lehetőség van rá, csoportazonos vért adnak a rászorulónak. Elmehetsz vért adni a véradóba, az jól jön mindig. De kifejezetten a kisbabának Te nem adhatsz. A levett vért alaposan átvizsgálják, és ha minden rendben, majd valaki megkapja.

Arra van lehetőség, hogy megnevezel egy személyt, aki épp vérre vár, ebben az esetben őt előre veszik a várólistán, ha van.

Én rendszeresen adok vért, és nekem is volt olyan, hogy szólt a nővérke, hogy aláírnék-e ilyen papírt valaki nevére. Ott mondták, hogy ez így megy.

2011. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0- mindenkinek adhat.
2011. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát ez furi..kaptam egy üzit és szeretnék segíteni..az üzi ez lenne: FIGYELEM!!!!!

RITKA VÉR KELLENE!!!

Ha nem tudsz segíteni, akkor legalább KÜLDD

TOVÁBB,KÉRLEK!

B RH pozitív jótevők segítségére vár egy 29. hétre

született kritikus állapotú kisfiú!


06-30-376-01-52

2011. jún. 3. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

először is csak akkor kaphat tőled vért, ha nem találnak neki B rh+ embert. utána jöhet a 0 rh+ vagy -.

viszont a te kisbabádról van szó, akkor nem volt rh összeférhetetlenség?

2011. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem az én kisbabám körlevélben jött az üzi
2011. jún. 3. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, nagyon kedves és önzetlen vagy, de a körlevél egy évek óta terjedő hoax, azaz kacsa. hülyeség.

ha vért adsz, akkor azzal persze helyesen cselekedsz, de hidd el, hogy nem egy B Rh+ fog neked lánclevelet küldözgetni, ugyanis ez nem ritka, hanem pont ellenkezőleg, a leggyakoribb vércsoport.

2011. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!