Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlsúlyos vagyok, fájnak a...

Túlsúlyos vagyok, fájnak a térdeim. Mozoghatok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyókúrázni és mozogni de egyelőre csak a szobabiciklit merem használni. Fájnak a térdeim és nem merek menni futni pedig szeretnék, de attól félek többet ártok mint használok! Meddig várjak a futással és a többféle mozgással? Ha már nem érzem hogy fájnak a térdeim, mehetek egyből? A szobabicikli maradhat addig ugye?
2009. márc. 14. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én extrém túlsúlyos voltam, hasonló problémával küzködtem, mint Te: nem bírtam szinte megmozdulni a rám rakódott zsírpárnáktól 107 kilósan. Egyszerűen csak sétáltam lassú tempóban, minden nap egy-másfél órát, továbbá a szigorú diétát tartottam be az első fázisban. Aztán, amikor már megszabadultam 10-15 kg-tól, fokozatosan rászoktam az itthoni tornára és kocogásra, és egyre nehezítettem a feladatokat és hosszítottam a távot, ám a bevitt kalóriák számát ekkor már néha emeltem, hogy ne legyen a szervezetemnek annyira megterhelő a fogyókúra. Most már csak 64 kg vagyok és sokkal jobban érzem magam, a mindennapi mozgás pedig hiányzik, ha egy alkalmat valamilyen oknál fogva ki kell hagynom!
2009. márc. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne fuss.Mondjuk tudni kell,hogy hány kilós vagy,de azt ajánlom,hogy ezt szakértőtől kérdezd meg,mert itt mindent összeírhatnak,és a térded többet ér.
2009. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én dec. 11- én kezdtem a fogyókúrát 158 kg ról!!

Most vagyok 145 kg.

Futni semmi képen sem szabad, majd csak akkor, ha már közel jársz a kívánt súlyhoz, mert addig csak ártasz vele.

A szobabicikli, és a séta nagyon jó.

Még ajánlom a norbi duci tréninget.

Amúgy 1- válaszolónak: Nekem az orvosom pont fordítva mondta a diétát.

Most 1400 kcal-án vagyok és ha megáll a fogyásom, akkor le kell mennem majd 1000 kcal-ára.

Nem értem hogy lehet ezt fordítva is csinálni.

De hát ha lefogytál, akkor úgy látszik működik.

2009. márc. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy működött, mert amikor 1200 KCal körüli mennyiséget vittem be, nem bírtam mozogni. Emellett (természetesen legális) zsírégető teával felgyorsítottam az anyagcserémet.
2009. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Le sem merem írni mennyi vagyok....

Jelenleg 137...... még az sem vigasztal hogy akár 30 kilót is letagadhatnék mert nagyon magas vagyok arányosan eloszlik rajtam, kapok magamra ruhát "csinosan" öltözök... 2 éve 75 kiló voltam és csontsovány, kinnt volt az összes bordám. Széggyelem magam amiért ennyire mocsok módon elengedtem magam. Szeretnék változtatni és érzem képes vagyok rá de segítségre van szükségem... nem orvosra aki megmondja mit egyek és mit ne mert tudom mi a helyes, hanem valakire aki támogat és rám kérdez minden nap hogy na mit ettél és mit mozogtál ma?

Akkor marad a szobabicikli és a diéta még jó darabig! Futni szeretek nagyon, tavaly nyáron 115 kilóig futottam, utána nem bírtam. Kedvtelésből futottam nem igazán fogyási szándékból, jól éreztem magam tőle és jobb volt a kondim is (habár ez most furcsán hangzik) Aztán jött az ősz a tél a hideg a sötét idő, én meg begubóztam :( Most újra érzem hogy nyílok kifele ahogy jön a jó idő újra menni akarok de tudom hogy tönkre vágom magam vele mert fájnak a térdeim :(

Bármilyen hasznos tanácsot elfogadok mondjatok bármit!!

2009. márc. 14. 19:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2.válaszadó vagyok: nem tudok sajnos neked privát üzenetet írni valamiért,de te írj nyugodtan.Elsősorban lelki segítséget tudok nyujtani,és 1-2 tippet!
2009. márc. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1 és 4-nek.

Én a 145kg-os vagyok.

Megtudhatnám esetleg annak a teának a nevét?

Köszönöm.

2009. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez egy nagyon híres tea: a kínai Dr. Chen zsírégető hatású szűzteája.

[link]

2009. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek:

Köszönöm.

ja és egy kérdés,hogy ennyi leadott kg után, most milyen a bőröd?

Nem lóg, vagy milyen?

2009. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

:) Jó helyen offolunk :)

Nem, nem lóg a bőröm, ugyanis sok hasizom- és lábizomerősítő gyakorlatot végeztem. A derekamon ugyan van néhány halvány csík, de ha szoláriumban lebarnulok, nem látni.

2009. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!