Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vehetek-e be kálium-r-t?

Vehetek-e be kálium-r-t?

Figyelt kérdés
mivel izomfájdalmaim vannak,és évekig kevés folyadékot fogyasztottam.Pánikbeteg is vagyok,mit tudtok a paroxat-ról,coaxil-ról?Semmi nem használ,szédülök.Ezeket szeretném megtudni,nagyon sürgös,minden betegségtől félek.
2009. márc. 14. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Két dolog miatt nem haználhat: az első, hogy pánikbeteg vagy, valszeg csak beképzeled a fájdalmat is. A másik, hogy orvos viszont nem vagy, tehát semmi biztosíték rá, hogy az öndiagnózisod jó, márpedig akkor a gyógyszer se fog használni. Javasolnék egy háziorvost.
2009. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem.Mert a túladagolása elég nagy bajt is csinálhat!!!!
2009. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
MIT CSINÁLJAK A SZORONGÁS DEPRESSZIÓMMAL?MÁR NAGYON SOK ORVOSNÁL VOLTAM,SZEDTEM MÁR ZOLOFTOT,COAXILT,ANAFRANILT,VELAXINT,PAROXATOT,SEROPRAMOT,8ÉVE RIVOTRILT MEG FRONTINT SZEDEK,DE NEM JÓ SEMMI,AZ ANTIDEPIK FŐLEG NEM.SOS.
2009. márc. 14. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Rivotril, Xanax , Frontin ezekkel már volt nekem is dolgom , nagyon veszélyesek könnyű rászokni és alvási problémákat is okozhatnak.Szédül is könnyen lehet a gyógyszerektől ( tapasztalatból mondom ) Lehet , hogy inkább az élet stílusodon kéne változtatni kevesebb stressz nyugodtam környezet, kiegyensúlyozottabb életmód , vagy ki kéne venned egy szabadság amikor nem foglalkozol senkivel csakis magaddal.A pánik betegséggel az a probléma , hogy neked kell szembenézned , nem tudnak olyan nagy mértékben segíteni mások. Tulajdonképpen mi váltja ki nálad a pánikot ? a tömeg ? vagy bizonyos helyzetek ?
2009. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál.26évesen kezdődött,tömegiszonnyal,szédüléssel párosult,eleinte kaptam a sok b vitamin injekciókat,nem használt,aztán zoloftot,frontint,eleinte jobb volt,aztán még rosszabb,pszichiáter emelni akarta a dózist,vissza sem mentem,elhagytam,csak a frontint szedtem,1mg-ost,napi 4mg-ot.Aztán másik orvos írt fel rivót,az nagyon jó volt,de már nem használ:(Ezidő alatt 26 éves koromtól túlvagyok egy váláson,aztán a második férjem halálán,4abortuszon,3gyereket nevelek,rossz az anyagi helyzet,kivagyok nagyon.Már nem tudom mit csináljak,miben higgyek..andaxint vettem be ma is frontinnal..de kimenni nem jó,állandóan fáradt vagyok,este (ez kb.1hete van szinte beájulok az ágyba,félek fel sem ébredek),mi ez kimerültem?Reggel kezdődik az egész szédülés előlről,kopony ct-m negatív,de ma már a szemem is ugrált,ettől is megijedtem.Holnap mennem kellene pszichiáterhez,de nem tudom van-e értelme,mert csak az ssri-t erőlteti,vagy kórház,amit nem akarok.Nem dolizom,anyaságin vagyok a gyerekekkel,de nagyon nehéz,még az is,hogy a kislányomat elvigyem oviba,januártól nem vittem,attól félek kimegyek,és elvisz a hátsófali infarktus,vagy kapok egy embóliát....bármi,halálfélelmem van.A paroxat nem lett volna rossz,de felejtettem tőle:(Tehetetlen vagyok a szorongás depresszióval,kibírhatatlan,az izmaim fájnak,rossz közérzet..stb.Nem tudom mit lehetne velem kezdeni,egyedüli eset vagyok?Aki tud,segítsen,bármilyen tanácsot,tapasztalatot várok.Én a rivotril-t frontint nem tudom letenni,és a legfőbb gond a szédülés.
2009. márc. 15. 14:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,nem írtam meg:nem tudom mi váltja ki a pánikot,nem is annyira rohamnak nevezném,nálam állandósult ez a rossz ,szinte sosincs jó napom állapot.
2009. márc. 15. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok.Nekem a tömeg ,a szűk helyek, busz, sokáig egy helyben maradás, félek a rosszullétől meg hoyg hányni fogok, pedig még sosem hánytam. 2002-óta vagyok pánik beteg és ez miatt a sulit is lekellett váltanom estire mert állandóan hiányoztam. Akkoriban a vonatra se tudtam fellszálni, ha mégis sikerült akkor a sulilátvány és , hogy nekem oda be kell menni és ott kell maradni , hát kész voltam tőle teljesen.

Én paroxatot szedek, napi egyet, egyszer már el akartam hagyni egy éve de visszajöttek a tünetek.

Szerintem a betegsére a megoldás, a sok mozgás, kimozdulni otthonról, pozítív gondolatokat keresni.

Nekem az is szokott segíteni ha rám jön a pánik hogy ha ide -oda nézegelődök, mert állítólag a csőlátás is belejátszik az egészbe. És lassan lenyugtatom magam, páldául azzal, hogy ha van valami úgyis ki tudok menni.

Szerencsére most jól vagyok, ha úgy érzem be veszek egy 0,25 xanaxot ami mások szerint semmit sem ér, de nekem egy kis megnyugvást jelent.

2009. ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kis gyerekektől távol,esetleg nagyszülöknél ellennének pár napot!

S akkor te is tudsz magaddal foglalkozni,nyugodt fürdés napozás strand meg hasonlók:) VAgy kis csoki nasi... Remélem sikerül megnyugodni:)

2009. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!