Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy anyajegy növekedése...

Egy anyajegy növekedése minden esetben rosszat jelent?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 9mm-es kitüremkedő anyajegyem, már születésem óta,de akkor még egészen biztos hogy nem volt ekkora,és mintha az elmúlt években is nőtt volna pár mm-t, és több benne a sötét pötty. Nagyon megijedtem, ez lehet melanóma?
2011. máj. 21. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Irány a bőrgyógyász! Sajnos nekem már volt melanomám (9 évesen), így minden anyajegyemet, ami hirtelen nő, vagy változik rögtön levesznek. A bőrgyógyász megnézi, és csak ő tudja eldönteni, hogy le kell-e szedni. Viszont nem érdemes halogatni a látogatást, mert ha tényleg melanomagyanús, az sürgős műtétet igényel...
2011. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azt olvastam hogy ha hirtelen kezd nőni az a kóros. Az hogy az évek során ahogy én is növök úgy nő az anyajegy is egy kicsit az is lehet veszélyes?
2011. máj. 21. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet eldönteni orvos nélkül, hogy normálisan nő, vagy kórosan. Én főleg a benne lévő fekete pigmentek miatt aggódnék. Semmi bajod nem lesz, ha megnézeted egy bőrgyógyásszal, és legalább megnyugodhatsz.
2011. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megyek amint tudok! Köszönöm a választ:)
2011. máj. 22. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!