Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy jó legyen a...

Mit tegyek hogy jó legyen a tesomnak,?

Figyelt kérdés
Az Öcsém pszihiátriai beteg skizofrén. Most gondnokság alá akarják helyezni és azt akarja én legyek a gondnoka. De engem nem világositottak még fel arrol mivel jár ez. Otthonba is szertnénk elhelyeztetni mert orvosi felügyelet kell neki. Mit tegyek válaljam e?
2011. máj. 17. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Konzultálj szakemberrel!
2011. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Van párod? Szülőkkel laksz?Öcséd hány éves?


Önzőség lehet,de én otthonba "adnám" és látogatnám amikor csak lehet...

2011. máj. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pont a hétvégén mondta egy ismerősöm, akinek nagyon adok a szavára, nagyon sok embert ismer és sokmindent látott, és nagyon bölcs, hogy egy pszichés beteggel való állandó együttélés akkora sebeket okozhat az embernek egy életre, amiket nem tud kiheverni. Ha nagyon súlyos az állapota, és egyedül lennél vele, nem tenném. Ez nem önzőség, de az neki sem jó, ha Te tönkremész mellette. Kettő "hulla" nem jobb, mint egy. Bocs, hogy nyers voltam.

Anyukámnak skizoaffektív zavara van, és erre mondta az ismerősöm, hogy haza ne költözzek, próbáljak bármi más megoldást keresni. Ne legyek távol tőle, de teljesen vele se, ha nem akarok tönkremenni.

2011. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes magadat is áldozattá tenned azzal, hogy egy ekkora terhet veszel a nyakadba.
2011. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.Nem önzés,ha nem vállalod.Családomban láttam,hogy egy beteg embert nagyon nehéz ápolni,teljes ember kívánó feladat.Az illető több,mint 10 évig ápolta alzheimeres nagymamáját napi 24 órában,amiből nincs gyógyulás.Most 40 éves,se társ,se gyerek,se munka,se semmi,csak mert nem volt szíve otthonba adni.Az öcséd pedig,ha egyébként jó egészségnek örvend,100 évig élhet,de a te életed tönkremehet mellette,szerintem ezt ő sem szeretné.

Azzal teszel neki legjobbat,ha szakemberekre bízod.

2011. máj. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!