Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol helyezkednek el a vénák a...

Hol helyezkednek el a vénák a lábunkon, és a test más részén is van belőle?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 01:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Vénák mindenhol vannak, mivel azok vezetik el az artériák által oda szállított vért vissza a szívbe. A fő vénák az izmok között-alatt futnak jóval a bőr alatt (kivéve a combhajlatban elöl, ahol közvetlenül a bőr alatt fut a láb fő vénája), és nem látszanak. Ezek a főbb vénák mindenkin ugyanott futnak. Szólj, ha konkrétabb választ vársz.


Amik látszani szoktak, azok úgynevezett bőrvénák, viszonylag kicsik. Nos, ezek elhelyezkedése minden emberen más és más lehet.

2011. máj. 15. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A láb viszerességet, duzzadást okozó vénákat hogyan lehet legjobban "tornáztatni"? Nekem van pl. egy szerintem elég ritka(neten nem találtam róla semmit)Venoruton vénatrénerem ami úgy néz ki, hogy két kamrából áll amiből a levegőt kell átpréselni az egyikből a másikba. Pedálozó mozdulattal mint a varrógépet szokták, valamint taposó mozdulattal. Ez valóban segíti a keringést a lábban?
2011. máj. 15. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem segíthet. Hogy pontosan a kisebb visszerekre hogyan hat, csökken-e a duzzanatuk vagy gyulladásuk, azt nem tudom.

Viszont a ritmusos izommozgás mindenképpen segíti a keringést általánosságban, egy anatómus ismerősöm említette. Így elvileg a szívnek is jó, a mélyen (izmok közt) fekvő ereknek mindenképp, ezért elképzelhető, hogy a kisebb, látható visszerekre is hatással van.

2011. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!