Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tennem? Nem akarok...

Mit lehet tennem? Nem akarok lázas lenni!

Figyelt kérdés

Pénteken buli volt nálunk, és a zene bentről jött mi meg a barátaimmal az udvaron táncoltunk. Mivel csomó képet csináltunk nem vettem fel pulcsit mert nem ment a pólómhoz... (ujjatlan). Tudom, hülyeség volt, már megbántam :S

És eléggé megfáztam. Most nagyon rosszul érzem magam. Suliba kellene mennem jövőhéten, mert fontos témazárókat írunk hétfőn. Mit csináljak, hogy estére ne lázasodjak be? Egyelőre hőemelkedésem van...

17/L


2011. máj. 14. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyorsan igyál sok forró limonádét, vegyél be egy Kalmopyrint és bújj ágyba. Talán megúszod. Holnap is bőségesen teázzál, C vitamint és gyulladáscsökkentő, lázcsillapítót /Kalmopyrint/ vegyél be. Javulást!
2011. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok-sok C-vitamint tartalmazó zöldség, gyümölcs - bár utóbbiból idei nemigen van. Fokhagyma este.

Sok-sok meleg - nem forró! - tea mézzel és citrommal.

Ha nátha is jön, akkor infralámpa, gőzölés, sós vízzel orröblítés, mondjuk kifogyott orrfecskendőből.

Gyógyszert csak akkor vegyél be, ha fáj valamid, vagy ha min. 38 fok lázad van.

38 fok alatt ne csillapíts lázat, mert az a gyógyulást segíti elő.

Gyógyszer meg amúgy is sokszor felesleges ilyesmi megfázásokra.


Ha nem leszel jobban, akkor kedden orvos, hétfőn sok sikert a TZ-khez!

Szerintem, ha nem leszel nagyon gyenge és rosszul, akkor menj be a TZ-kre, pótolni rosszabb sokkal, tudom... :(


18/L

2011. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!