Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az ájulás...

Mit tegyek, ha az ájulás szélén vagyok?

Figyelt kérdés

A minap nem volt időm reggelizni, mert késésben voltam és egy jó fél kilométert sprinteltem a buszig, mert nem késhettem el. Amikor felszálltam, kb. 1 percig jól voltam, már alig lihegtem, egyszer csak elfogott a hányinger, fájni kezdett a hasam, fejem és végül teljesen elsötétült előttem a világ, iszonyatosan rossz érzés volt, soha nem éreztem még ilyet. Még a legnagyobb ellenségemnek se kívánnám, hogy ezt átélje, azt hittem ott fogok meghalni. Az emberek furán nézhettek, teljesen magam elé roskadtam, alig tudtam mozdítani magam.


De elájulni nem ájultam el, vagyis nem vesztettem el az eszméletem.


Gondolom felment a vérnyomásom és azért történt ez?


2011. máj. 14. 12:47
 1/4 Kései Sirató ***** válasza:

Nem felment, hanem alacsony vérnyomás okozhatta és alacsony vércukorszint.

Legyen nálad mindig szőlőcukor, vagy valamilyen édesség, pl. müzli szelet és egy kevés víz. Ha hányingered van és gondolni sem bírsz édességfélére, akkor savanyú alma, citrom. És mindenképpen próbálj friss levegőhöz jutni, nyisd ki az ablakot, ha buszon ez nem lehetséges, kerülj az ajtó közelébe.

Amúgy jó, ha szedsz valamilyen multivitamint, így tavasszal mindenkinek kimerülőfélben vannak az energiái.

2011. máj. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy leesett a vércukrod. Ilyenkor valami cukrosat szoktak adni, egy kocka csoki, szőlőcukor, egy kis víz, ablakot kinyitni, mélyeket lélegezni. A legjobb, ha leülsz. Olyankor szólni kell valakinek ott a környéken, hogy rosszul érzed magad, ha nem bunkó, akkor átadja a helyet.

Velem is előfordult már, hogy ugyanígy elsötétült előttem minden, volt, hogy össze is estem, az sokkal cikibb, mint még idejében szólni valakinek.

2011. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggeli nélkül ne indulj el, főleg ne futva. Nagyon veszélyes, mivel nem vittél be energiát és a szervezet nem tud hirtelen alkalmazkodni. Legalább egy édesített kakaót igyál 3 szem keksszel.
2011. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Táplálkozz egészségesen(rendszeresen étkezz).Igyál sok folyadékot ,ha rosszul érzed magad egyél szőlőcukrot.
2011. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!