Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vegetáriánusok! Szerintetek...

Vegetáriánusok! Szerintetek mit tegyek? (tovább lent)

Figyelt kérdés
Már 14 éves korom óta érdekel a vega életmód. De egyszerűen nem tudok az lenni. A szüleim miatt. Együtt élek velük és 1x feltettem nekik a kérdést hogy mi lenne ha váltanánk vegára. Hát mondanom sem kell, Kiröhögtek :). Probáltam őket meggyőzni de nem nagyon akarják rávenni magukat hogy átáljunk a zsíros húsos étrendből a zöldséges és gyümölcsös étrendre. Nagyba pipálnak rá hogy mit esznek. Én pedig mindenképpen szeretnék váltani. De mivel tőlük függök nagyon nehéz. Együtt lakom velük és a szüleim veszik ugyebár a kaját is, nem én. Én még tanuló vagyok, hiába megyek diákmunkára ahhoz hogy eltartsam magam vegakajával egy kicsit többet kéne dolgoznom. Ugyan is nem mindennap kell mennem melózni így a fizetés is annyi hogy éppen tudok szórakozni egy hónapban. Szóval az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám őket meggyőzni hogy átálljunk? Ti hogyan álltatok át?
2011. máj. 13. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a vallás: attól, hogy te vega vagy, nem kezdhetsz téríteni, átállítani másokat, akik nem vegák.


Az ember mindenevő, tiszteletben tartom a vegák döntését, de másokat erre rávenni felesleges próbálkozás. Főleg, ha tőlük függsz anyagilag.


Egyáltalán nem olyan drága, zöldségeket, gyümölcsöket gondolom egyébként is vesztek, a húsból meg ne egyél, hanem csinálj helyette mást. De ne állítsd be úgy, mintha több tízezerbe kerülne havonta, mert nem kerül.


Miért akarsz vega lenni amúgy?

2011. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha én egyszer úgy döntenék, hogy vegetáriánus akarok lenni, akkor először minden hétfőn nem ennék húst, aztán (mondjuk egy hónap múlva) se hétfőn, se szerdán, aztán így haladnék tovább. A hétvégét hagynám a végére.


Azt egyébként nem pontosan értem, hogy mi akadályoz itt téged. Nincs otthon elég zöldség meg gyümölcs? A közös étkezéseken húsos ételek vannak, és akkor mindenki abból eszik? Vagy - ha már ott figyel a hús a hűtőben - akkor már nem tudod megállni? Mert gondolom nem tömnek meg a szüleid hússal, mint egy libát.

2011. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

AZ a helyzet hogy szinte mindennap csirkéből készült ételeket készít muter. Ha nem csírke van akkor vmi disznó vagy vmi más húsból készült ételt készít. Mondhatni hogy minden nap vmi húsból készült ételt kell zabálnom amiből már nagyon elegem van. És igen általába muter megfőz és azt eszi a család. Gyümölcsöket ritkán látok a konyhában. Inkább a gyógyszeres C-vitamin a menő nálunk. Zöldségeket meg csak levesbe látok :)


Azért akarok átállni mert néztem egy-két videót az állati iparról és eléggé megdöbbentem. Hogy hogyan is készítik el ezeket a különféle húsokat és milyen körülmények között. Olvastam azt is hogy ha húst eszünk akkor kevesebb energia marad a védelmi rendszerünknek, mert sok energiát emészt fel (Dr.Domján László). Meg amúgy is jobban ízzel fogyasztom a zöldségféléket és gyümölcsöket.

2011. máj. 13. 23:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy azért vesz mutert csírkét mert ez a legolcsóbb.
2011. máj. 13. 23:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval nem vagyunk egy gazdag család, kajával is éppen hogy csak kijövünk egy hónapig. Sokszor volt rá példa hogy csak kennyérre volt pénz és egész nap pirítóst kellett zabálni.
2011. máj. 13. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A csirke egészséges, fehér hús.


De ha megmondod anyukádnak, hogy ne főzzön bele minden zöldséget a levesbe, mert te szeretnéd megcsinálni magadnak, biztosan megengedi.

2011. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így olvasva teljesen jók az otthoni alapanyagok,legfeljebb az elkészítésüket kifogásolod.

Vegaként elég sok minden veszélyeztet és rettentő macerás.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__1788862..

2011. máj. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!