Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a titka a hosszú életnek?

Mi a titka a hosszú életnek?

Figyelt kérdés
Hello. A kérdés szerintem érthető. Hallottam már a vörösborról, az étcsokoládéról, az alacsony kalóriabevitelről, a sok halfogyasztásról...arra vagyok kíváncsi, hogy milyen módszerek vannak MÉG. Az a válasz, hogy a genetika vagy ilysmi nem érdekel, mert azon nem nagyon tudok változtatni.
2011. máj. 9. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiegyensúlyozott lelki- és magánélet (szerintem talán a legfontosabb), rendszeres mozgás, veszélyes hobbik kerülése.
2011. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A betegségek 80% stressz alapon alakul ki.

Úgyhogy úgy kell alakítani az életedet,hogy minél kevesebb érjen.


(pl a rákos sejteket is az immunrendszernek kellene elpusztítania,de egy stressztől legyengült immunrendszernek ez nem megy)

2011. máj. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én a haltól félek...olyan szennyezettek már a tengerek,óceánok,ki tudja, ki mivel szennyezi, nem minden derül ki...

Szerintem ha magad termeled a zöldséget, gyümit, neveled a disznó, tyúkot, nyulat,bárányt, sokat teszel az egészségedért...És lehetőleg kecsketejet, nyúl-bárány,poulykahúst egyél, ne marhát,disznót...

Tetmozgás, időnként méregtelenités-léböjt.

kuktában főzz,jobban megmarad az élelmiszer vitamin-értékes tápanyag tartalma.

Almaecet (leszedi az érfalról a "meszet"),gránátalma,áfonya,csipkebogyó,grapefruit stb...sok vitamint tartalmaz.Sok folyadékot igyál, főleg vizet.


Minél kevesebb elektromos eszközt használj! Természetes alapanyagokat részesitsd előnyben minden téren (öltözködés, evés, háztartási tisztitószerek, ecet, citromlé,szódabikarbóna sokmindenre jó, stb).


Járj el szűrésekre(bőrgyógy. prosztata, here, mittomén)! Menj orvoshoz, ha valami nem stimmel!

2011. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég nehéz dolog ez manapság.


Tudom, hogy nem totálisan a kérdésre fogok válaszolni, de azét leírnám a nézeteimet a dologgal kapcsolatban.


Mindenki stresszel, de túlságosan. És mindenen stresszelünk. Ami nem lenne probléma, azt azzá tesszük a környezetünk hatására.

Ez a lelki része...

A fizikai pedig: semmilyen élelmiszerben nem bízhatunk. A zöldségek, gyümölcsök mindenféle vegyszerrel kezeltek, még a piaciak is. Ha más nem, a talaj-és levegőszennyezésnek estek áldozatul.

Állatokkal ugyanez, a belőlük készített hússal ugyanez.

Aztán egy csomó feldolgozott élelmiszerben a legkevesebb abból van, ami rá van írva.

Akkor a sok fiatal általi cigizés, füstös helyen levés, ivás is nagyon ártalmas.


Ellensúlyozni talán lehet, de minden esetre meg KELL próbálni.

Piacon vásároljunk. Mint említettem, onnan se "szent" gyümölcsök, zöldségek kerülnek ki, de jobb mint a Tesco, Auchan.

Olyan rossz (bármennyire is rossz) dolgokra próbáljunk meg NEM rászokni, ha eddig nem érdekelt. Pl. én azért iszom őrült ritkán Cola-t, mert úgy vagyok vele: ha eddig nem szoktam rá, és még nem kívánom nagyon, akkor a jövőben se kívánjam.

Próbáljunk meg mozogni. Ne mindig a liftet, mozgólépcsőt válasszuk, egy-két megálló helyett gyaloglás, sőt, ha lehet, bicaj. Járjunk le kocogni, bicajozni, otthon tornázzunk. Ha extra időnk van, jó járjunk egyesületbe, konditerembe, stb.

2011. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mértékletes étkezés, optimista, derűs életszemlélet, sport (nem túlzottan, mellesleg a stressz ellen is kiváló), dohányzás kerülése, elegendő alvás, napi egy aszpirin (szívvédelem és rákellenes), multivitamin, rostos étkezés (vastagbélrák ellen).
2011. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!