Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy inkjeció akkor is felszívó...

Egy inkjeció akkor is felszívódik, ha megiszom vagy úgy nem ér semmit?

Figyelt kérdés

Vagy netán felszívódik, csak kisebb hatásfokkal?

Hogy van ez? Nagyon szeretném tudni.


2011. ápr. 30. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azért kell így beadni, mert a gyomorsav károsítaná a hatását, vagy gyomor-béltraktusból nem is szívódna fel. Nem véletlenül találták ki az injekciót.
2011. ápr. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondolom nem teljesen úgy szívódik fel ahogy kéne, de attól még használ úgy is, ha csak megiszod. Keresztmamám orvos, és többször volt már, hogy csak megitta. Meg én is ittam már és nekem is használt.
2011. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az Algopirin injekciót én is van, hogy megiszom, és használ.
2011. ápr. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
na most akkor döntsem el :)
2011. ápr. 30. 09:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű gyógyszertan hatás ellenhatás elv. Igaz amit az első írt. Ha egy inj im vagy iv írnak fel ,adnak az azért van ,mert így fejti ki legjobban a hatását. Vannak készítmények amiket meg is lehet inni, de ebben az esetben nem úgy és nem eléggé szívódik fel.
2011. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
értem, vagyis próbálkozom ....
2011. ápr. 30. 10:30
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdésre azért nincs válasz, mert injekciófüggő is.

Van amikor azért adnak injekciót, mert úgy egyből a véráramba kerül, így gyorsabban hat. Ilyen például az Algopirin is.


Van, amikor pedig károsodna a gyomorsavtól. Ilyen például az inzulin.

2011. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.


Az algopyrin nem intravénás, hanem intramuszkuláris. Ökörséget ne írj kérlek.

2011. ápr. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szia!


A húgom allergiás és gyógyszerérzékeny. Mivel a kalcium pezsgőtabi már nem használ neki, megissza az injekciós ampullát. Intenzíves nővér, tudja, hogy jó neki.

és ha az Algopyrin ampullából rácseppen a kezére, ahol nincs gumikesztyű, azonnal kipattog, mert szalicilérzékeny. Úgyhogy még bőrön keresztül is felszívódik.

2011. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*persze az ampullát csak enyhe allergia esetén issza meg, súlyos helyzetben Solumedrol kell neki
2011. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!