Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancsot ki lehet biztonságo...

Kullancsot ki lehet biztonságosan is szedni otthon vagy menjünk ügyeletre inkább?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyetek patikában kiszedő csipeszt.Ha bent maradna a feje, később kilökődik.Le kell fertőtleníteni. Figyelni kell a helyét. Ha piros kör lesz,belül fehér sávval, orvoshoz kell menni.
2011. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ki lehet szedni, ha van hozzá speciális csipesz, akk azzal, de egy sima csipesszel is ki lehet, a lényeg, hogy ne nyomd össze, mert akk beléd nyomja a mérget. ha még él akkor akár gyufával is megpróbálhatod: nyálazd be, rakd a kullancshoz és átmászik rá. nekem már egyszer sikerult
2011. ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,gyufát próbáltam én is de ez nem ment sehova..:-(
2011. ápr. 20. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem annyira bement hogy teljesen a bőröm alatt volt, nem tudtam kiszedni, de nyüstöltem, nyokdodtam és ilyen darabokban szakadt ki. Benne maradt pár napig, majd besebesedett és kikapartam. Semmi bajom nem lett. Volt már többször is belémszakadva hónapokig. Még élek.
2011. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem kb. kétszer volt kullancsom, a másodiktól Lyme-os lettem.
2011. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!