Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neurológiára mit kell vinnem?

Neurológiára mit kell vinnem?

Figyelt kérdés
SZTK-ba szeretnék menni neurológiára, gyógyszert feliratrni. Milyen papírok kellenek a beutalóhoz? Nem igen járok oda így nem tudom, amúgy 18 vagyok. Depressziraó, szorongásra szeretnék gyógyszert íratni. Miket kérdezhet az orvos? Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 19. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak tudod, hogy erre szeretnél gyógyszert íratni, vagy diagnosztizálták is már nálad? Mert anélkül, hogy egy pszichológus azt mondta volna, hogy neked ezek bizony kellenek, anélkül nem fogsz csak úgy gyógyszert kapni.

Ha már diagnosztizáltak ezekkel a betegségekkel, tünetekkel, akkor az ezt igazoló dokumentumokat kell magaddal vinned.

2011. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak arról van max papírom amit évekkel ezelőtt kaptam, de most is tudom hogy az vagyok, minden teszt amit a neten töltöttem ki sürgős orvosi segítséget ajánlott. Azt se tudom hova kéne mennem aki papírt tud adni róla, pénzem meg nincs rá hogy járjak ilyen foglalkozásokra vagy mikre. Itt a neurológián tudnak valamit segíteni? elküldeni pszichológushoz, már oda is mennék, csak legyen valami.

köszi a választ.

2011. ápr. 19. 17:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz mehetsz az SZTK-ba minden szó nélkül, nem kell oda beutaló. Csak felhívod őket, megkérdezni, időpont kérés van-e (de általában nincs). Néhány netes teszt kitöltése után még nem kapsz gyógyszert, nem írnak neked ennyire komoly dolgokat minden szíre-szóra, weboldalra.

Menj el egy pszichológushoz, mondd el a problémáid - de kezdhetsz akár háziorvosnál is, ő meg adhat ide-oda beutalót, elmondja a véleményét, kihez kellene fordulnod -, szóval neurológiára csak úgy nem tudsz menni.

Sőt, szerintem neurológiára eleve beutaló kell.

Úgyhogy első körben vagy háziorvos, vagy pszichológus. Ha a háziorvos nem mond semmit, akkor menj pszichológushoz, neki meg muszáj segítenie. :)

2011. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!