Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiszáradt felületek a bőrömön,...

Kiszáradt felületek a bőrömön, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Néhány éve vettem először észre a jelenséget, azóta nő ezeknek a száraz foltoknak mérete. Időnként, valószínűleg elsősorban télen, először halványpiros foltok keletkeznek a vállaim környékén, majd ezeknek a felülete nagyon kiszárad. Ránézésre nem nagyon látszik, tapintásra annál inkább érződik. Mi ez? Talán pikkelysömör?
2011. ápr. 12. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
ekcéma nem lehet?
2011. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Elocom nevű krémet kaptam rá. 1 hétig használtam és elmúltak. Azóta sem jöttek elő. A bőrgyógyász azt mondta rá, hogy érdekes...
2011. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tortent kivizsgalas?

Ez lehet a vitaminhianynak a tunete is.

2011. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
még nem mentem el dokihoz, de hát azért gondolom kéne. ekcéma is lehet. bár nem nagyon vagyok képben ezekkel az autoimmun bőrbetegségekkel. csak egyelőre még hülyén érezném magam, hogy odamegyek gyakorlatilag látahtatlan, de azért nagyon jól tapintható foltokkal, hogy "kiszáradt a bőröm" - pedig tényleg nem normális dolog, az ember tudja, hogy a szervezete hogyan működik, és mikor van az, ami nem szokványos.
2011. ápr. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!