Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány mg C-vitaminra van...

Hány mg C-vitaminra van szükségem egy nap? Dohányzok. A 100 mg nagyon kevés szerintem.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 19:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

boccs... elfelejtettem írni hogy ez is én vagyok :D

"ha valaki annyira fél a dohányzás következményeitől, akkor ne dohányozzon :D"

így szerintem már érted hogy miért írtam hogy nem értem az összefüggést. :)

2011. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

15:01 jól leirta, még annyival kiegészíteném hogy a C vitamint nem lehet túladagolni, mert a feleslegben bevitt mennyiség kiürül a vizelettel. (ugyanis vízben oldódó vitamin!)

1000 mg naponta be kellene vinni, viszont napjainkban a zöldség gyümölcsök vitamintartalma elég gyér, napi több kilót kellene megenni és még akkor sem hiszem hogy elérné az ezret, a speciális vitaminkapszulák ára elég borsos. Én 1000 mg-os C vitamin-t 8 ezer forintért láttam. Ez egy havi anyag. Megengegheti-e ma Magyarországon az átlag polgár, hogy csak C vitaminra 8-10 ezer forintot elköltsön havonta? És akkor még körülbelül félszáz vitamin, ásványi anyag és nyomelem van amire a szervezetnek napi szinten szüksége lenne az optimális müködéshez. Többsége mindennapi táplálékainban nem található meg. Ergo ezt is kapszulákkal kéne pótolni, de miből milyet, mennyiért?

2011. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Előzőnek küldöm a választ: kapható C-vitamin 1000mg-os kapszulás kiszerelésben 2500Ft-ért, 120 db-os.

Kapható a gyógyszertárakban por alakú aszkorbinsav, 10 dkg-os kiszerelésben úgy 800 Ft-ért, miről beszélsz? Nem kell a legdrágább C-vitamint megvenni, mert ugyanaz a hatása az olcsóbbnak is, és a méreg drágának is, maximum utóbbiba tesznek egy kis bioflavonoidot is. A szervezetnek csak egy a fontos, hogy adjál neki C-vitamint. Az hogy milyen a készítmény, hogy kivonat vagy előállított C-vitamin, az teljesen mindegy, mert ugyanúgy hasznosul mindkettő, molekulailag ugyanaz. Ja, és nincs olyan hogy "szintetikus" C-vitamin, csak olyan van hogy gabonaféléből állitják elő cukorral erjesztve, mint ahogy a gyümölcsökben zajlik ugyanez a nap segítségével.

2011. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát ezzel nem értek egyet. Olcsó húsnak híg a leve, ez sajnos a táplálékkiegészítők széles választékában különösen igaz. Ahogy sajnos sokszor volt már alkalmam megtapasztalni. Ellenben a drágával még soha nem fáztam rá, nincs benne annyi felesleges adalékanyag hanem tényleg minőségi aszkorbinsav. Sokkal jobban fel is szívódik.

Tény és való még nem láttam 1000mg-os C vitamin tablettát 800 forintért de olyan olcsó kategóriás "készítményt" már sokat aminek 80%-a színező, zselésítőanyag, keményítő meg egyéb "hasznos" anyag volt, a maradék 20% valamilyen mesterséges és értékektelen C vitamin.

PRóbáltam olcsót is, drágát is.

A drága vált be, azt tudtam hasznositani. Az olcsóval csak nagyobb munkát adok az immunrendszeremnek mint amennyit a C vitamin segitene rajta.

A minőséget meg kell fizetni!

2011. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok. Nekem a drágább vált be, én azt használom.
2011. máj. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!