Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nagyon zsírosodik a hajam...

Ha nagyon zsírosodik a hajam szinte már mindennap mosnom kell, akkor mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Mit tehetnék ellene?


Nem akarok egész életem végéig mindennap megmosni:S

Márpedig amit most csinálok az már katasztrófa.


19l


2011. ápr. 11. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármi. Rossz táplálkozás, sok édesítőszer (aszpartam és társai), rossz sampon, és a sűrű hajmosás pl. a legfőbb ok. Menj el patikába hajvizsgálatra, és fokozatosan szokj le a napi hajmosásról. Mostantól mosd 2 naponként, jövő hónapban 3 naponkén. Egy ideig csúnya lesz, de aztán normalizálódik. (Táplálkozáson változtatni kell!)

Betegségekkel (pl. PCO) is járhat hajzsírosodás, de a felsoroltak a gyakoribb okok, ne gondolj a legrosszabra mindjárt.

2011. ápr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

+ ötlet még: gyakran cseréld a párnahuzatot, gyakran mosd a fésűt és a sapkát, arról is kerülhet zsír. Kerüld a hajra való kencéket: hab, zselé, kondicionáló, balzsam, mind vegyi anyag, csak ingerli a bőröd.

Soha ne zsíros hajra való sampont vegyél, hanem normált, a zsíros csak ront a helyzeten.

2011. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem eszek annyira egészségtelenül pl mekis kajákat nem eszek, csokit sem chipset, olajos dolgokat sem pl sültkrumplit se eszek már.

Húst azt szoktam de ritkábban. Gyümölcsöt, zöldséget is eszek, főzeléket. Amit mindennap enni szoktam az túrórudi.


Már voltam itthon mikor beteg voltam olyan 1 hétig 1 hétnél többet, de nem javított semmit. Próbáltam visszaszoktatni rá, de lehet akkor újra kipróbálom.


Csak hővédő spray-t szoktam használni. balzsamot meg ilyeneket már nem. Schauma sampont használok, nem tudom hogy samponok közül melyik választás lenne a jó. Hajlakkot is csak nagyon ritkán.

2011. ápr. 11. 14:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok. Nekem gyerekkorom óta nagyon zsírosodik a hajam. Próbáltam ritkítani a hajmosást, de nem állt át rá a hajam, ugyanolyan undorító volt.
2011. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!