Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám magam átszoktatni...

Hogy tudnám magam átszoktatni más alváspózra?

Figyelt kérdés

Mindig úgy alszom, hogy mindkét térdemet egészen a mellkasomhoz húzom, az egyik kezem a lábaim alatt, a másik felette. Más pózban nagyon nehezen alszom el, és akkoris áthelyezkedek így. Az alul lévő kezem mindig nagyon elzsibbad, sokszor erre ébredek az éjszaka közepén. Ráadásul a fogaimat is összeszorítom, sokszor fáj is napközben.

Úgy rémlik volt egy hasonló kérdés, de nem találtam.


2009. febr. 26. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem hány éves vagy? Mert én gyerek és kamaszkoromban ugyanígy aludtam mint te, de tényleg, detto! 18 éves koromban "nőttem ki" ezt a dolgot, azóta csak és kizárólag hason tudok elaludni és úgyis szoktam felkelni.
2009. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak így tudok elaludni, pedig már 25 vagyok...

Egy időben át akartam térni más pózra, de feladtam, nekem nem sikerült.

2009. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

14 éves vagyok.

És ha számít ebben az ügyben, a lelki állapotom nem valami jó... Lehet ezért, vagy csak így alakult?

Nagyon kellemetlen. :S

2009. febr. 26. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor érthető a póz, ne aggódj miatta. Magzati póz. Főleg ha még lelki dolgok is hozzá párosulnak. Lehet te is úgy leszek mint én, én is évekig aludtam úgy, ahogy írtam fentébb 18 évem körül váltottam saját magamtól.

Úgy aludj, ahogy kényelmes, hiába akarod ráerőszakolni magad egy másik pózra, úgy nem fogsz tudni elaludni. Pl: én nem tudok a bal oldalamon aludni mert tudatalatt félek hogy összenyomom a szívem és rögtön fuldoklok.

Próbálj meg valahogy alkalmazkodni a pózhoz.... nem tudom nincs tippem... de szerintem ez is múlandó a kamaszkorral együtt.

2009. febr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem sem ment eleinte hanyatt alvás..aztán egyre tovább birtam abban a pozban maradni, ma már kényelmes..sőt kivánom...eleinte volt pár perc és nem birtam

szerintem is változik

2009. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz átszokni, mert ha elalszol, akkor valószínű visszafordulsz a kényelmes, biztonságos pozícióba.

A stresszt jó lenne oldani valahogy, próbálj meg kar-, fejkörzést, meg nyújtásokat csinálni lefekvés előtt.

Esetleg valamilyen nyakpárnát is érdemes lenne kipróbálnod, talán azzal nem annyira nyomod el a kezedet, és fogszorításon (csikorgatáson) is segíthet.

2009. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is szoktam így aludni, bár én elsősorban hason alvós vagyok. Én úgy szoktam orvosolni a zsibbadást, hogy a hátamhoz húzom az alattam lévő kezem (kicsit ki vagyok ilyenkor csavarva, de nem mondanám kényelmetlennek).

Próbáltam már én is leszokni a hason alvásról, mert nem tesz jót a gerincnek, de egy idő után hagytam, mert csak így tudok igazán kényelmesen aludni.

A magzatpóz (ez a neve annak a pozíciónak, ahogy alszol) utalhat lelki problémákra. Ha esetleg meg tudnád oldani ezeket problémákat, lehet, hogy "automatikusan" kényelmesebbé válna egy másik póz. De csak akkor, ha csak és kizárólag ez az oka annak, hogy így alszol.

2009. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emberek több, mint 40%-a így alszik (magzat póz), nem hinném, h különösebb lelki problémákat tükrözne..
2009. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!