Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mr vizsgálatról van-e valakine...

Mr vizsgálatról van-e valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem agykoponya-MR-em volt.

Úgy zajlik, hogy levetetnek veled minden ékszert, meg fémes dolgot, megkérdezik, hogy van-e valami beépiitett kütyüd, aztán bemész, és felfekszel egy asztalra. Olyan Dr House-os :)

Aztán elhelyezik a fejedet jó szögben és szólnak, hogy ne mocorogj egyáltalán, meg hogy hangos lesz. Aztán otthagynak egyedül, a gép betol a gépbelsőbe (csak a nyakadig vagy bent, nem klausztrofób), és te fekszel... Tényleg tök hangos, zúg-búg-kattog össze-vissza, de hamar megszokod :) Én majdnem elaludtam :)

Nekem volt kontrasztanyagos vizsgálat is közben, az az, hogy kapsz a dolog felénél egy szurit, aztán tovább fekszel és a gép dolgozik. Kb ennyi az egész :)

Nem is lát orvos. A leletért is majd másnap vagy valamikor kell visszamenned.

Remélem minden rendben lesz nálad!

2009. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nálam úgy működött, hogy az első kérdés, lehete e minimális esély is arra, hogy terhes vagyok...nem... jó, akkor jött a kanül. Aztán be az öltözőbe, minden fémes cuccot le. Bevezettek, egyszer kaptam zenét a fülembe, egyszer füldugót egyszer pedig csak sima fülest (sajna többször átestem már MR-en... :os)

Aztán kattogott a gép össze vissza. kb 20 és 40 perc között van a vizsgálat. Azt meg tényleg nem lehet észrevenni, mikor a kanülbe bemegy a kontraszt cucc.

Aztán bejönnek, kiveszik a kanült, megkérdik jól vagy e. Aztán felöltözöl és mehetsz a képekért és a DVD-ért. Náalm így zajlott mindegy egyes alkalommal...

2009. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Előző válaszoló, engem egyáltalán nem kérdeztek a terhességről...Hm.

Kanül se volt... Hm.

Zene a fülembe? Dehogy... Hm.

DVD meg képek sehol, csak zárójelentés...Hm.

Kedves kérdező, azt hiszem, sok függ a kórházadtól meg a problémádtól, én erre jutottam iigy összevetve.

2009. febr. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!