Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti, hogy értelmezitek? "Épp...

Ti, hogy értelmezitek? "Épp testben, épp lélek"

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ,hogy általánosan ez a mondás az emberekben ,hogy értelmeződik.Esetleg jó alak,szép bőr vagy ,hogy ?:) Teljesen egyéni véleményekre vagyok kíváncsi
2011. márc. 29. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az "ép testben ép lélek" amúgy. Én úgy értelmezem, hogy ha ép a testem, elégedett vagyok vele, akkor a lelkem is egészséges, tehát boldog, kiegyensúlyozott vagyok, és nincs semmi pszichoszomatikus betegésem.
2011. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen mondás nincs. Ép testben van ép lélek, olyan van.

Úgy lehet értelmezni hogy ha egészségügyileg rendben vagy, az lelkileg is kiegyensúlyozottá tesz.

Például visszafelé gondolkodva egy rossz lelki állapot (stressz) az egyéb testi tüneteket, betegségeket is generál hosszabb távon. Ilyenkor ha a lélek nem ép, a test sem lesz az.

2011. márc. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem ennek az ellentéte, hogy:

a lélek is csak hányni jár belé.

2011. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké igaz bocsi a nyelvtani hibáért :)
2011. márc. 29. 17:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Jóm cikk.

[link]


A lényeg: A "kivétel erősíti a szabályt"-hoz hasonlóan ez is egy teljesen félreértett mondás. A hétköznapi változatban úgy érthető, hogy ép testben ép lélek van szükségszerűen. Illetve még ez is tovább félreérthető, ha valaki megfordítja és arra következtet, hogy akinek torz a teste, az szükségszerűen beteg lelkületű is.


Pedig az eredeti mondás csak arra hívja fel a figyelmet, hogy a testi ÉS lelki egészség a legfontosabb dolog a világon.

2011. márc. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ép testben épphogy élek :)
2012. márc. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!