Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az anyajegyemmel?...

Mit kezdjek az anyajegyemmel? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagy anyajegy az arcomon amit utálok. Tele vagyok miatta gátlásokkal és nagyon irigylem azokat, akiknek nincs. Már hat éve szenvedek vele, mindig takarom az arcomat, mert egyébként nem lennék csúnya. Nagyon le szeretném szedetni, de amikor elmondtam a szüleimnek a "bajomat" ők azt gondolták, hogy azért vagyok ilyen hisztis, mert épp pubertás vagyok, szóval nem hiszik el, mennyire gyűlölöm. Azt mondták, ha 18 éves leszek, leszedhetem, de addigra úgy is megfogom szeretni...Talán megtudnám őket győzni, mert a tesómnak is van néhány, ő is leakarja szedetni. Az unokatestvéremnek pedig leszedték, valahol a lábáról.

Én csak attól félek, ha leszedik, nem lesz szebb, hanem sokkal rondább, 5x akkora heggel. Mert nekem, mint mondtam, az arcomon van, és utálom. Mit csináljak? Akármilyen tanács?

Köszönöm szépen. 12/L


2011. márc. 8. 15:35
 1/9 anonim válasza:
Tolts fel kepet, lassuk. Itt biztos talalsz embereket, akik jol nevtelenul megmondjak neled a frankot. Nem sok ember van a foldon mindenfele "borhiba" nelkul, az anyajegy pedig szexi, sot szexepil is lehet (lasd: Marilyn Monroe).
2011. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem hármat szedtek le az arcomról (nem voltak bibircsókok, laposak voltak, de kivágták őket). Gyönyörűen begyógyultak, pedig nem lézerrel csinálták! Lézerrel ha jól tudom, még szebb az eredmény! Én ma már alig tudom megmondani, pontosan hol is voltak. Egy ideig rózsaszín folt volt a helyükön (ami még mindig ezerszer jobb, mint egy csúnya anyajegy), aztán kifehéredett, hozzáidomult a bőrömhöz (kb két év alatt játszódott ez le). Úgyhogy menj csak el bátran leszedetni. Még csak fájni sem fog. Arcon összeöltik a helyét, hogy a lehető legkisebb helye legyen. Addig egy tapasszal az arcodon mászkálsz (én hárommal mászkáltam, olyan voltam, mint akit megvertek XD). Nagony megéri, ha zavar, nem szereted, gátlásokat okoz, akkor mindenképp érdemes! hihetetlen megkönnyebbülés lesz! És arcon jól le is lehet sminkelni a helyét, amíg látszik.

A szüleidnek is mondd el, hogy rosszul érzed magad, gátlásaid vannak, nem mondom, anyukád megérthetne kicsit jobban, hogy miért akar egy lány/nő szép, hibátlan arcot...


25/N

2011. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ^^ Képet nem akarok felrakni....

2. válaszoló: Én csak attól félek, hogy heg lesz utána. Mert egy nagy heg nagyon csúnya...

2011. márc. 9. 15:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Lesz utána heg, de csak pár hétig látszik hegnek, utána egy pötty lesz, ami először piros, rózsaszín, majd kihalványodik és a bőröddel lesz egyszínű. A felszíne fényesebb marad, hiszen heg. Az enyémek abszolút nem látszanak. És az enyém nem lézeres volt, hanem szikével vágták ki! Lézerrel még jobb lesz az eredmény.

Nem tudom, milyen az anyajegyed, hol van és mekkora. De ha pl megmutatod egy dokinak, ő elmondja neked, pontosan mire számíthatsz, és hogy tudja megcsinálni. Korszerű a technika, nagyon szépen tudnak dolgozni (az én műtéteim majdnem 10 éve voltak, gondolj bele, azóta hova fejlődtek...).

Egy biztos kezű, jó hírű dokit keress, és beszélgess vele, akkor még mindig meggondolhatod.


Második voltam, 25/N

2011. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mekkora az az anyajegy, es hol helyezkedik el?
2011. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan hatalmas nagy :) Az arcom jobb oldalán, kb. középen. 0,5 mm átmérőjű, és szőrös. Egyébként nem zavarna, ha nem dudorodna ki, meg ne lenne olyan sötét... Mert a bőröm fehér, ez az anyajegy meg majdnem fekete, így nagyon feltűnő. :(
2011. márc. 13. 16:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, fél centit akartál írni :)
2011. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha annyira zavar, menj el orvoshoz, es beszeld meg vele, hogy mit lehet tenni. Nekem is voltak anyajegyek amiket leszedettem, pedig egy felkar belso oldalan, egy masik a nyakam hajjal takart reszen volt. Nekem is van anyajegy az arcomon (ketto kb. akkora, mint a tied), de erdekes modon azok nem zavarnak. En azt mondom, ha nem erzed magad jol tole, mindenkepp erdemes tenni ellene. En jobban erzem magam az addig is lathatatlan, de megis leoperalt bibircsokoktol.
2011. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt mondtam a 4 nappal ezelőtti hsz-emben. Beszélj egy dokival, ő pontosan elmagyaráz mindent. Ennyit megér a dolog (én is így kezdtem neki).
2011. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!