Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Viszkető végbélnyílás környéke...

Viszkető végbélnyílás környéke. Ez mitől? Hova forduljak vele?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsán hangzik. Teljesen értetlenül állok előtte.

Pár hete kedződött, meghatározhatatlan időközönként el kezd viszketni, de borzasztóan. Arra gondoltam,hogy a nedves wc papír okozhat valami allergiát, de nem használom már egy hete, a viszketés pedig ugyanúgy megvan, pedig körömvirág krémmel is próbálom kenegetni. Előrebocsájtom, köszönöm, tisztálkodom rendesen és rendszeresen.

Mitől lehet ez? Milyen orvoshoz menjek vele ha továbbra sem szűnik?


2011. febr. 24. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok minden okozhatja, lehet akár féreg is. Háziorvoshoz nézz be.
2011. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En is ezzel a problemaval kuzdok,egy eve.Elmentem a csaladiorvoshoz aki fereguzot adott,ket kezeles utan is megmaradt a viszketes.Erot veve magamon visszamentem akkor azt mondta ha nem fereg valoszinu,hogy belso aranyer.Arra is kaptam kecsonot ami csillapitja ugyan de masnap,kezdodik minden elorol.Es elmmentem ujra de mostmar elkuldott borgyogyaszhoz,mert valoszinu valami borelvaltozas lehet(pl.ekcema).En is tusolok naponta es nem ertem mitol van,es nagyon szeggyellek mar ujra orvoshoz menni.HA te raszanod magad es ad ra valamit irj egy privit.
2011. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat!

mondjuk elkeseredtem tőlük.... :(

Ezek szerint a bélféreg nem csak gyerkőcök betegsége lehet...én még csak gyereknél hallottam erről, ezért nem is gondoltam rá.

Az aranyeren nem csodálkoznék, az volt régebben de felszíni.

2011. febr. 24. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem csak gyerekbetegseg a fereg:).Kitartas ha orvoshoz mesz az helyrehozza.Csak nehogy ugy jarj mint en:).Masodik voltam.
2011. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Jelentkezem ha lesz valami említésre méltó megoldás.

Amúgy most utána olvastam hogy féreg miatt általában éjszaka viszket. Nekem ez eddig csak egyszer volt, inkább napközben szokott. És mondjuk 2-3-4 naponta, tehát nem minden nap, és el is múlik bizonyos időn belül, nem tart egész nap. Bár nem zárom ki azért...jobb félni mint megijedni. :) De jövő héten irány a háziorvos akkor.

2011. febr. 24. 11:24
 6/7 anonim válasza:
na mi volt?
2013. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne,hogy megoldódott e a problémád!?
2013. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!