Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A műtéteteket általában...

A műtéteteket általában meztelenül végzik? Vagy van a betegen valami kis ruha?

Figyelt kérdés
Nekem a derekamat fogják műteni sérvvel. Szerintetek lehet majd vmi ruha rajtam? Pl: fehérnemű vagy még azt is levetetik?
2009. febr. 13. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van egy "hátulkötős" betegingnek nevezett kórházi hálóing, azt szokták műtét előtt ráadni, és a műtőben levenni rólad. A fehérnemű több esélyes, az én bokaműtétemkor nem kérték, hogy vegyem le, barátnőm hasonló műtéténél, viszont levetették. Igazából műtét előtt kisebb gondja is nagyobb annál az embernek, hogy azzal törődjön, hogy van-e rajta bugyi vagy nincs. A műtéti területet kivéve úgyis letakarnak nagy zöld leplekkel.
2009. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Le fogják vetetni a fehérneműt is, a sterilitás miatt. Ahogy az előző válaszoló írta, a műtőbe egy kórházi hálóingbe tolnak be, ami hátul kötős. Ezt leveszik rólad és betakarnak. A műtőből is letakarva meztelenül hoznak ki, amikor jobban vagy segítséggel tudsz majd pizsamát felvenni. Pl. a műtét másnapjának reggelén, vagy aznap este, attól függ, hogy mennyire tudsz majd mozogni.
2009. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Deréknál szinte biztos, hogy levetetik a fehérneműt. Esetleg egy zoknit kikönyöröghetsz, csak az meg meg nem jó semmire:D

Egyébként a ruha miatt nem idegeskedj, az orvos nem a testedet fogja szemlélni, hanem a dolgát végzi. Ha úgy tetszik, nem vagy neki több, mint egy elromlott hústömeg, akit hiba nélkül meg kell javítania.

2009. febr. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az orvosok nem fognak ezzel törödni de akkor is olyan kellemetlen, és kiszolgáltatottnak érzi magát az ember. Ha magamhoz térek, akár hogy is fájjon tuti felöltözök...:D
2009. febr. 13. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A meztelenségnek nem csak a sterilitás miatt kell meglenni, hanem azért is mert a műtőben előfordulhat hogy egyéb beavatkozás is kell, pl. katéter bevezetés...stb., stb.
2009. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fülemről távolítottak el egy szemölcsöt, és le kellett volna teljesen vetkőznöm. Én szóltam az aszisztensnek, hogy a bugyit saját felelősségemre nem veszem le, ha ezt nem lehet, akkor keresek egy másik orvost. Először a döbbenettől szóhozsem jutott, de utána nagy duzzogva beleegyezett.
2009. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!