Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek makacs lábszag ellen?

Mit tehetek makacs lábszag ellen?

Figyelt kérdés
Scholl spray-k krémek közül már mindent ki probáltam. Nem használ. Egyéb krémeket spray-ket is próbáltam nem használ. A legtöbb úgy kiszárítja talpam, hogy berepedezik, pedig járok rendszeresen pedikűrre. Bőr cipőkben, papucsban vagy csak ha otthon zokniban vagyok akkor is. Már félek elmenni vendégségbe, nehogy társaságban le kelljen vennem a cipőmet...:-((((
2008. jan. 30. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szarvasfaggyú. Ha tudsz, akkor eredetit, tehát ne a Schollost. Valamilyen vadász kéne keresni, ha ilyenkor télen lőnek szarvast, amin elég sok zsír van, onnan lehetne szerezni
2008. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sprék helyett én inkább hintőporral kisérlezteznék. Hátha az segít. Sűrű lábmosás és zoknicsere, értsd úgy hogy akár naponta 2-4 alkalom, amikor csak módod van rá. Vannak izzadság felvevő tappbetétek, tehetnél olyat a cipődbe. Csak pamutzokni, mert az jobban szellőzik. Több ötletem nincs.
2008. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Csipeszt a saját, és a környezetedben tartózkodók orrára!

:)

2008. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazi bőr cipő, 100% pamut zokni, szódabikarbóna a cipőbe, stressz kerülése (ami nem könnyü). Lábmosás után citromolajjal kend be a talpadat és a lábújjaid közét.

Ha hintőporozod a lábadat, akkor keverj a hintőporba szódabikarbónátot, az elveszi a szagokat.

2008. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket!!!!:-)

Kipróbálom őket, a csipeszt is habár kicsit féltem az orrom:-))))))

2008. febr. 2. 19:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
fekete tea főzetben áztasd meg esténként,pamut zokni és persze egy jó cipő sem árt
2008. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
71%
Ezüstzoknit kell hordani, az ezüst megakadályozza h a lábszagot okozó baktériumok elszaporodjanak - tökéletes megoldás lábszag ellen
2010. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Akkor én a saját tapasztalatomat leírom, viszont a krém nevét nem tudom körülírni, remélem nem tiltanak ki:

Lábszagom volt, és bekentem a lábam egyetlen egyszer a Gomba-Stop krémmel, azóta NINCS LÁBSZAG! Én piaci műanyag papucsot hordok otthon, amibe szépen belebüdösödött a lábam, ezért próbáltam ki kb: 2 hónapja, azóta is azt a papucsot hordom, és nem jött vissza a lábszag.


Üdv: Laci

2010. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Pár módszer, amit alkalmazunk évek óta és beváltak.

Zokni: Csak 100% pamut zoknit szabad használni. (Nem a piacosat meg a kínait) A zoknikat legalább 60 fokon kell mosni és a mosóvízbe egy kis hypo-t kell keverni. Mivel a hypo viszi a színt, ezért úgy kell megoldani, hogy miután a mosógép beszívta a vizet, leállítani, beleönteni a dobba a néhány kupaknyi hypo-t, összekeverni majd a zoknikat beletenni. Ehhez a mosáshoz érdemes összegyűjteni egy gépre való zoknit.

Egy zoknit csak egyszer szabad felvenni, használat után a szennyesbe kell dobni majd kimosni.

Cipő: érdemes jó minőségű cipőt venni, érdemes áldozni rá. Egy olcsóbb de nem a leggagyibb cipőn is sokat segíthet egy jó talpbetét. Ha mosható a cipő akkor érdemes hypo-s vízzel kimosni.

Lábkörmök: a lábon a körmöket a lehető legkisebbre le kell vágni és úgy is kell tartani. A köröm alatt sok kórokozó szaporodik el. Röviden: hosszabb köröm = büdösebb láb.

Lábmosás: nálunk a hypo vált be. Egy lavór vízbe kb. fél deci hypo-t kell tenni, 10-15 percig áztatni benne a lábat majd szárazra törölni. Cipő felhúzása előtt tökéletes megoldást jelent, levételkor zéró lábszag. Egy ilyen lábmosás után általában napokig elég a hagyományos tisztálkodás is, nem tér vissza a lábszag. Lábat mosni lehet még ecettel meg egyéb durva cuccokkal is (persze vigyázni kell velük), ki kell kísérletezni, hogy melyik válik be.

Végül pedig egy alapszabály: ahol és amikor lehet járjunk mezítláb! Amikor az időjárás engedi, papucsot, szandált hordjunk (természetesen mezítláb, egyébként is ciki ezeket zoknival hordani). Otthon is legyünk mezítláb ha nem fázós a lábunk.

2011. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Klenz válasza:
57%

Ismerős a probléma - bár már régen kihaltnak tűnik a topic. Tudjátok, lábról a cipőbe, cipőből a lábra - örök körforgás. Ha csak az egyikre koncentrálsz, az bizony fél megoldás.

Nálunk eddig még alig ismert technológia, de 99%-os hatékonysággal működik - és végre valahára strapabíró és dizájnos köntösbe csavarták.

Használd minden nap, a költsége gyakorlatilag egyszeri, vedd meg és felejtsd el a büdös cipőket, vagy a nem mosható dolgok szagtalanításának és fertőtlenítésének az emberrel egyidős problémáját. KLÉNZ-MS200-KL / www.agplusz.hu / www.klenzhungary.hu

2012. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!