Mit tehetek makacs lábszag ellen?
Csipeszt a saját, és a környezetedben tartózkodók orrára!
:)
Igazi bőr cipő, 100% pamut zokni, szódabikarbóna a cipőbe, stressz kerülése (ami nem könnyü). Lábmosás után citromolajjal kend be a talpadat és a lábújjaid közét.
Ha hintőporozod a lábadat, akkor keverj a hintőporba szódabikarbónátot, az elveszi a szagokat.
Köszi az ötleteket!!!!:-)
Kipróbálom őket, a csipeszt is habár kicsit féltem az orrom:-))))))
Akkor én a saját tapasztalatomat leírom, viszont a krém nevét nem tudom körülírni, remélem nem tiltanak ki:
Lábszagom volt, és bekentem a lábam egyetlen egyszer a Gomba-Stop krémmel, azóta NINCS LÁBSZAG! Én piaci műanyag papucsot hordok otthon, amibe szépen belebüdösödött a lábam, ezért próbáltam ki kb: 2 hónapja, azóta is azt a papucsot hordom, és nem jött vissza a lábszag.
Üdv: Laci
Pár módszer, amit alkalmazunk évek óta és beváltak.
Zokni: Csak 100% pamut zoknit szabad használni. (Nem a piacosat meg a kínait) A zoknikat legalább 60 fokon kell mosni és a mosóvízbe egy kis hypo-t kell keverni. Mivel a hypo viszi a színt, ezért úgy kell megoldani, hogy miután a mosógép beszívta a vizet, leállítani, beleönteni a dobba a néhány kupaknyi hypo-t, összekeverni majd a zoknikat beletenni. Ehhez a mosáshoz érdemes összegyűjteni egy gépre való zoknit.
Egy zoknit csak egyszer szabad felvenni, használat után a szennyesbe kell dobni majd kimosni.
Cipő: érdemes jó minőségű cipőt venni, érdemes áldozni rá. Egy olcsóbb de nem a leggagyibb cipőn is sokat segíthet egy jó talpbetét. Ha mosható a cipő akkor érdemes hypo-s vízzel kimosni.
Lábkörmök: a lábon a körmöket a lehető legkisebbre le kell vágni és úgy is kell tartani. A köröm alatt sok kórokozó szaporodik el. Röviden: hosszabb köröm = büdösebb láb.
Lábmosás: nálunk a hypo vált be. Egy lavór vízbe kb. fél deci hypo-t kell tenni, 10-15 percig áztatni benne a lábat majd szárazra törölni. Cipő felhúzása előtt tökéletes megoldást jelent, levételkor zéró lábszag. Egy ilyen lábmosás után általában napokig elég a hagyományos tisztálkodás is, nem tér vissza a lábszag. Lábat mosni lehet még ecettel meg egyéb durva cuccokkal is (persze vigyázni kell velük), ki kell kísérletezni, hogy melyik válik be.
Végül pedig egy alapszabály: ahol és amikor lehet járjunk mezítláb! Amikor az időjárás engedi, papucsot, szandált hordjunk (természetesen mezítláb, egyébként is ciki ezeket zoknival hordani). Otthon is legyünk mezítláb ha nem fázós a lábunk.
Ismerős a probléma - bár már régen kihaltnak tűnik a topic. Tudjátok, lábról a cipőbe, cipőből a lábra - örök körforgás. Ha csak az egyikre koncentrálsz, az bizony fél megoldás.
Nálunk eddig még alig ismert technológia, de 99%-os hatékonysággal működik - és végre valahára strapabíró és dizájnos köntösbe csavarták.
Használd minden nap, a költsége gyakorlatilag egyszeri, vedd meg és felejtsd el a büdös cipőket, vagy a nem mosható dolgok szagtalanításának és fertőtlenítésének az emberrel egyidős problémáját. KLÉNZ-MS200-KL / www.agplusz.hu / www.klenzhungary.hu
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!