Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor mehetek újra edzeni?

Mikor mehetek újra edzeni?

Figyelt kérdés

Két napja kijött rajtam valami megfázásszerűség. Torokkaparással kezdődött, az elmúlt, most maradt a köhögés (például ha nevetni akarok, köhögőroham lesz belőle), orrom, mint a vizipisztoly... Inkább bosszantó, mint súlyos tünetek.

Jön hozzá egy általános gyengeség is, hamarabb elfáradok, nagyobb az alvásigényem, stb.

Lázam vagy egyéb tünetem nem volt, csak a fentiek.


Kérdés, hogy mikortól lehet edzésre (2 óra, küzdősport) menni? Amint elég erősnek érzem magam, vagy ha valamelyik tünet elmarad? Azért vacillálok, mert nem tudom, hogy esetleg nem túl nagy terhelés-e az edzés (nemrég kezdtem), vagy mennyire gyorsan regenrálódik a szervezet ilyenkor?

Hétfőn már szeretnék menni.


A fentiektől eltekintve egészséges vagyok.

28/N


2011. febr. 5. 18:44
 1/4 anonim válasza:
Én versenyszerűen focizok és heti szinten a kispályás teremfocit is művelem. Volt már többször is, hogy megfáztam, fájt a torkom, folyt az orrom, stb., de mivel ezek nem komoly tünetek, hát ugyanúgy elmentem focizni, hátha úgymond "kiizzadom" a betegséget.
2011. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem lettél rosszabbul olyankor sem, ha egy általános gyengeség kísérte a betegséget, vagy köhögtél?

Illetve nem fertőzted meg a többieket? (a teremfoci is zárt légtérben van, gondolom nem szellőztetnek edzés közben)

2011. febr. 7. 12:03
 3/4 anonim válasza:
A bemelegítésnél minden eldől. Akkor úgyis érzed, hogy van-e nagyobb baj. Volt, hogy én is gyengének éreztem magam kicsit, de aztán hamar elmúlt, hálisten. Ha nem szédülsz, menj nyugodtan. (27/F)
2011. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Edzőnek szóltam előző nap, hogy mi a helyzet, mondta, hogy menjek le, majd kiállok, ha nem bírom.

Végigköhögtem az egészet, nyitogatta is az ajtót (gondolom jól beterítette mindent a vírusokkal), a 120 perc utolsó tíz percénél már annyira fájt a rekeszizmom és annyira nem kaptam levegőt, hogy kiültem.

A végén még visszazavartak hasazni.

Most egész jól vagyok, csak a tüdőm nem tudja még tartani a lépést, bizonyos pózokban (összegörnyedés, hajolás) nagyon erős köhögőroham jön rám.

2011. febr. 7. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!