Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Higanymérgezés:Mikor kezd el...

Higanymérgezés:Mikor kezd el hatni a szervezetbe kerülés után? Mik a LEGTIPIKUSABB tünetek?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy személyenként eltérőek a tünetek,de van néhány tipikus,ami mindenkire igaz.


Ma fizikán higanyban turkáltam.Folyós szappannal úgy gondolom,hogy alaposan kezet mostam utána,de nem tudom.Most az az ujjam semmiben sem különbözik a többitől,de észrevettem a turkálás után,hogy azon az ujjamon van egy nyílt seb.Ugyan,ha úgy vesszük,beszáradt vércsepp van rajta,de azért félek.:S Meg most az ujjamat szopogattam.(Az ujjszopogatás most volt,a fizika dél és egy között.Persze,azóta már kezet mostam többször is,de azért kíváncsi lennék más véleményére.)


2011. jan. 31. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell különösebben aggódnod, főleg ha kezet is mostál. ahhoz sokáig kellett volna higannyal érintkezned, hogy fölszívódjon, illetve a gőze gondot okozzon.

DE!: ha hirtelen rosszullét, nehézlégzés, vagy elszíneződés lesz a bőrödön, gondolkodás nélkül orvoshoz menj!!

2011. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi!Amúgy csak szünetben max. 1-2 percig mártogattam benne az ujjamat.De szerintem az nem volt egy perc sem,főleg,hogy mögöttem sor állt,és nem az a fajta vagyok,aki feltart másokat.
2011. jan. 31. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
hát azért az sem rövid idő, de kétlem, hogy ezzel mérgező mennyiségű szívódott volna fel. azért figyeld még magad, bár már hatott volna, ha nagy mennyiségben került volna beléd.
2011. jan. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenesetre is soha többé nem fogok higany közelébe kerülni....Olvastam,hogy elmebajt is okozhat....
2011. jan. 31. 18:59

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!