Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Algopyrin vagy...

Melyik a jobb? Algopyrin vagy Kalmopyrin?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
mire?
2011. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kisnita ***** válasza:
19%
Attól függ, hogy mire. A Kalmopyrint nekem akkor adták anyuék mikor lázas voltam kiskoromban, ők úgy mondták ettől "kiizzadom a betegséget". Az Algopyrint inkább fájdalomra adják. Ha fáj a fejem akkor most is azt szoktam bevenni. Kalmopyrint már évek óta nem is láttam. Egyáltalán forgalomban van még?
2011. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom, hogy Kalmopyrin néven még forgalomban van-e, de Aspyrin néven egész biztosan - a kettö ugyanaz, csak a régi néven fele annyi hatóanyag volt egy tablettában.
2011. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő nemszteroid fájdalomcsillapító. Az, hogy melyik erősebb egyénfüggő is lehet.

Amikor nekem benyomtak 1 gramm algót injekcióban, akkor percek alatt jobban lettem.

2011. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem az algopyrin sima esetleg migrénes fejfájásra szokot hatni, a kalmopyrin (aspyrin) pedig olyankor szoktam szedni, amikor kezdem érezni a náthát és ugy el van nehezülve a fejem, ha ilyenkor beveszem általában ki sem jön a nátha.
2011. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Kalmopyrin és az Aspirin ugyanaz, ezek csak márkanevek, acetilszalicilsav a hatóanyaguk:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1504..

Az Algopyrin keményebb cucc:

[link]

Én kerülöm is az Algopyrint, csak Aspirint szedek, vérhígító, védőfaktor a rák ellen, hatásos fog és fejfájásra (nekem jobb, mint az Algopyrin).

2012. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hegedős János válasza:
55%
A Kalmopyrint soha nem szabad egészben bevenni, csak kanálban porrá törve vízzel lenyelni. Ha egészben veszed be, rátapadhat a gyomorfalra, ami esetleg gyomorvérzést is okozhat. Az Algopyrinre ugyanez vonatkozik.
2020. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tesho ***** válasza:

"A metamizole tartalmú gyógyszerek, mint az Algopyrin és Quarelin, egészen jelentéktelen egészségügyi kockázatot jelentenek, valójában ők a létező legbiztonságosabb fájdalom- és lázcsillapítók a piacon."

- sok netes cikkben írják ezt.

2021. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 es ezt honnanszeded?
2021. dec. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!