Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Muszáj lesz szemüveget hordano...

Muszáj lesz szemüveget hordanom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A suliban a táblát eddig se tökéletesen láttam, de az utóbbi időben már olyan elmosódott, hogy szinte el sem tudom olvasni. Közelre tökéletesen látok.

Ha írnak fel szemüveget akkor azt vajon örökre hordanom kell?

19/L


2011. jan. 19. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:

igen,valószínű.

viszont csinálhatod úgy is, h felváltva hordod a kontaktlencsével.én nappal általában kontaktlencsét hordok, voszont itthon, pihenjen a szemem, szemüvegben vok

2011. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tetris ***** válasza:

Mivel ez rövidlátás, ezért sajnos igen, szemüveget kell hordanod. De:

Van ma már olyan lézersebészeti eljárás, amelynek keretében 2 perc alatt megszüntetik a szemhibát.

A gond csak az, hogy nagyon drága, és a TB sem támogatja. Mindenkinek saját zsebből kell kifizetni. De megéri nagyon!

Nekem is és a nagyobbik fiamnak is megcsináltattuk a szemét, és tökéletes a látásunk!!!!

2011. jan. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy örökre, hanem húsz-harminc évig. De ez is majdnem olyan, hogy örökre.
2011. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szemműtét az nem túl kockázatos?

Nem elég csak a suliban órán a szemüveget hordani? :(

Csak a távolabbi olvasásnál látok nem túl jól, de amúgy jó a szemem. Ráadásul pár hónapja amikor voltam szemészeten akkor mindent el tudtam olvasni és ahogy próbálgatta a doki a lencséket, hát egyikkel sem láttam jobban sőt. (bár akkor nem emiatt voltam hanem mert fájt a szemem de már nem)

2011. jan. 20. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt majd a szemész/optikus megmondja. Nekem például mindkettő feles, és nem kell állandóan hordanom, csak ha messzire nézek - órán, tévézéskor, moziban, majd vezetéskor, stb. És több ismerősöm is ugyanígy van ezzel.

De van, akinek állandóan hordania kell, én nem tudom, mitől függ, nyilván attól is, hogy milyen erős a szeme, meg talán hogy romlik-e attól, ha nem hordja, milyen típusú a hiba, stb.

2011. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. jan. 20. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!