Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiprobaltam az ecstasy-t es...

Kiprobaltam az ecstasy-t es azota nem erzem jol magam! Mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Szoval az a helyzet, hogy idiota voltam es eletemben eloszor (es utoljara) kiprobaltam az ecstasy-t par honappal ezelott. Nem tetszett a hatasa, egy kicsit ijeszto volt, nem ereztem jol magam. Azota is eleg rosszul vagyok: idonkent szedulok, vagy nyomast erzek a fejemben, levert vagyok, rosszul alszom, sokat almodok, nyugtalan vagyok, nehezen koncentralok, szorongasos, depresszios tuneteim vannak.

Tudna valaki tanacsot adni, hogyan kecmereghetnek ki ebbol az allapotbol? Utanaolvastam es ugy tudom, hogy a benzodiazepinek (nyugtatok) segithetnek. Az jo megoldas lenne? A haziorvosomnak mondjam el, hogy szorongasos tuneteim vannak es irassak vele valamilyen nyugtatot? Nem fog elkuldeni kulonbozo vizsgalatokra?

Nem vagyok tul jaratos ezen a teruleten. Valaki tudna tanacsokat adni?


2011. jan. 10. 15:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, de gyorsan!!! Nem fogja más megtudni, hogy kipróbáltad, nyugi. A titoktartás kötelezi.
2011. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok meggyőződve, hogy mafetamin volt abban a tablettában. Menj orvoshoz, hogy kivizsgálhassanak.
2011. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj orvoshoz. Az ilyen szerekben lévő idegmérgek általában 1-1,5 év alatt ürülnek ki a szervezetből teljesen. De kérdés, hogy abban mi volt, amit te kipróbáltál. Igyál nagyon sok folyadékot (szénsavmentes ásványvíz) addig is, amíg elmész az orvoshoz!
2011. jan. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez az idegmereg dolog kicsit ijeszto!

Nem hiszem, hogy annyira szennyezett lett volna (persze tudom, hogy eleve meregrol van szo), mert masok is vettek be ebbol es kutya bajuk sem volt.

Arra gondoltam, hogy mivel nem voltam olyan nagyon jo allapotban lelkileg, amikor bevettem, hogy talan erre erositett ra a szer es ezert hozta ki ezeket a tuneteket.

De nem akarok talalgatni, csak ilyesmiket olvastam a dologrol!


Valaki aki tapasztalt, vagy esetleg szemelyesen erintett ilyen dolgokban, nem tudja, hogy mit szoktak ilyenkor adni? En ugy tudom, hogy benzodiazepineket, az a leghatasosabb!

2011. jan. 11. 09:57
 5/13 anonim válasza:
100%
Egyél sok gyümölcsöt
2011. jan. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A nyugtató szerinted mi? Örlődjél,szenvedjél ,megérdemled , majd kimegy belőled. Erre ha elkezdesz nyugtatókat szedni , után 1 év múlva azért fogsz itt siránkozni, hogy hogyan tudnál róluk leszokni, adjunk tanácsot!


Valószinű idegkimerültség van nálad, amit felerősített a bogyód. Inkább az idegeidet kéne rendbe tenni , azt a nyugtató pedig nem fogja helyetted!

Kezdjél egy sportolni intenzíven , szedjél multivitamint magnéziummal. 1 hónap múlva egész máshogy érzed majd magad!

2011. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Oszinten szolva 5, lassan 6 honap olrodest es onostorozast mar adtam magamnak, egyreszt mert szerintem is vastagon megerdemlem, masreszt mert kozben probaltam megoldast keresni (sok folyadek, gyogynovenyes teak, zoldseg-gyumolcs kura, voltam termeszetgyogyasznal es kaptam gyogynovenykivonatokat), amik enyhitettek ugyan a tuneteken, de teljesen nem multak el.

Utanaolvastam ennek a temanak es mindenhol azt talaltam, hogy ha ilyen tuneteket hoz elo az ecstasy, arra altalaban benzodiazepinekkel szoktak valaszolni. En is felek tole (es termeszetesen nem akarom honapokig szedni), ha nem igy lenne, nyilvan mar leptem volna ez ugyben.


Az hogy buta, idiota, hulye, meggondolatlan, lelkileg es pszichesen instabil, meg tudom is en meg mi voltam es elfogadtam az ecstasy-t, termeszetesen az en hibam. Viszont mar megtortent, nem tudok valtoztatni rajta, most csak annyit tehetek, hogy egy megfelelo megoldast keresek.

Ezert batorkodtam itt feltenni a kerdest, hatha valaki, aki jaratos ebben a temaban (akar szemelyes erintettseg miatt, akar ilyen jellegu munkajabol kifolyolag), tudja, mi a teendo ilyenkor!

Nem lehetseges, hogy az a szer valahogy megbontotta a kemiai egyensulyt az agyamban, ezzel szorongasos tuneteket eloidezve es esetleg par szem ilyen nyugtato visszazokkentene az eredeti allapotba es megszunnenek a fizikai tuneteim?

2011. jan. 13. 14:45
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is fordulj orvoshoz, nyugi, nem teheti meg, hogy feljelent.
2011. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

12:13-as vagyok.


Pár szem nyugtatótol nem fogsz függő lenni , de nem tudja vissza állitani az agyadban a felbomlott kémiai egyensúlyt. A nyugtatók működési elve a homloklebenyben a félelem blokkolása nem pedig a szerotonin szint mesterséges létrehozása.


Az, hogy beláttad magad miatt kerültél ebbe a helyzetbe és nem másra sarazol ez az első lépés afelé, hogy visszanyerd önmagad.

2011. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Méregtelenítés, sok folyadék és elsősorban ORVOSSSSS!!!!!!
2011. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!