Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szálka ment a kezemben, de...

Szálka ment a kezemben, de alig tudom kiszedni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mi van akkor, hogyha esetleg otthagyom?
2010. dec. 18. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Hagyhatod ott. Kenegesd gyulladáscsökkentővel azt idővel betokozódik.
2010. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

akkor ha begyullad, orvos!

ha nem, akkor benövi a bőr, és betokosodik, és később kilökődik.

tegyél rá paradicsomot(bár, így télen nem túl könnyű beszerezni), az hátha kiszívja! nekem a tüskét és szálkát mindig kiszedi

2010. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Párakötés, vagy másnéven dunsztkötés!
2010. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: az mit jelent?
2010. dec. 18. 23:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Kend be a sebet valamilyen antiszeptikus krémmel, vagy antibiotikumos kenőccsel, arra tegyél egy vizes vattát, azt fedd be, valami nylonnal/nylon zacskóból vágjál le egy darabot, vagy celofán-t/ezt fedd be egy nagyobb száraz vattával, és az egészet ragazd le.
2010. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
szigetelő szallagal szedki
2010. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
silicea schüssler só segít, napi 3x1 szem
2010. dec. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Mindenképpen menj el orvoshoz!A páromnak 2 hónappal ezelőtt ment szálka a jobb kéz mutató újába (épitőiparban dolgozik)Ő sem törődött vele,mellesleg olyan mélyre került,hogy magának nem tudta kipiszkálni.Hallgatott másokra,hogy majd kilökődik magától.Nem igy történt!2-3 hét múlva az ujja kipirosodott,elkezdett dagadni, egyre jobban fájni.Elmentünk a kerületi sztk-ba,ahol megröntgenezték,majd élből az országos baleseti sebészetre irányitották.Amikor mentünk a balesetire,már nagyon durva állapotban volt a keze,folyt belőle a véres genny,3x-ra volt dagadva.Amikor a doki meglátta,rögtön mondta,hogy ezt ambulánsan rögtön meg kell operálni.Egy csomó elhalt részt távolitott el,azt mondta,hogy reménykedhetünk csak,hogy megmarad a körmös ujjperc.(a fa szálka a legrosszabb,mert az bomlásnak indul a szervezetben,és pusztitja a környező szöveteket)Augmentin duo-t kellett naponta 2x szednie + 2 naponta kellett kötözésre járnia,ugyanis nyitott sebkezelést alkalmaztak.Én sem gondoltam volna,hogy egy szálka ekkora problémát képes okozni,úgyhogy vedd komolyan és menj orvoshoz!!!
2010. dec. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát őszintén szólva, már azt sem tudom, hogy benne van e vagy nem.. Mert tegnap próbálgattam kiszedni.

És ha elmennék orvoshoz ott mit csinálna vele? Amúgy gyerekorvoshoz menjek?

2010. dec. 19. 10:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a kaktuszról került rám.. De gondolom, hogy szálka és nem tüske.
2010. dec. 19. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!