Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki kövér, jobban izzad?

Aki kövér, jobban izzad?

Figyelt kérdés

Ugyanis én kövér vagyok és ha egy kicsit is mozgok, de elég ha sétálok vagy feljövök a 3. emeletre, akkor a hátamon és az arcomon szó szerint folyik a viz. Még ilyenkor télen is. Vastag kabátot nem is tudok hordani, mert állandóan melegem van és izzadok.

Voltam megnézetni a hormonjaimat, minden rendben. Nincs pajzsmirigy probléma sem. Mit tegyek, hogy ne izzadjak ilyen nagyon? Elkezdtem diétázni is, de az még sok idő, amig lefogyok. Hamarosan itt a nyár és én már előre félek, hogy megint ömleni fog rólam a viz. Nem is sminkelhetem magam, mert úgyis leolvad.

Mi lehet a megoldás?

33 éves, 106 kilós nő vagyok.


2009. jan. 17. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is azaz negyobb testfelület több izadság mirigy nagy suly cipelése több munkavégzés=erösebb test hütés.Ha arányait nézzük annyit izzadsz mint más ember.A diétához egy tanács rágj meg minden falatot 32szer mert az emésztés előbb kezdödik meg mint ahogy az étel a gyomorbaér és ezért jobban hasznositja a szervezeted a táplálékot.
2009. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mozgáskor a vázizmoknak 50 kg-ot kell arrébb vinni, vagy százat. Nyilván az utóbbi jobban megizzasztja a szervezetet. Ezen csak az segít, ha lefogysz. Vigasztalásul gondolj bele, hogy te legalább nem fagysz szét állandóan télen. Én sokszor már nem tudok mit magamra húzni, hogy ne vacogjak odakint. Néha jól jön az a kis "fókazsír".
2009. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen: a felület és a súly is számít, és mindkettő ezt okozza.

Én csak 10 kilót szedtem fel, és máris fokokat változott a hőérzetem.

De azzal vigyázz, hogy ne fogyjál nagyon hirtelen: az sok problémát okozna. Egy hosszabb, lassúbb és következetes diétára készüljél. A nyarat meg majd csak kibírod valahogy... jobban lehet bírni, ha már tudod és látod, hogy fogysz.

2009. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

le kell fogyni. én is kövér vagyok

a combjaid nem dörzsölik ki egymást, melegben az a halálom. a harisnyanadrág rongyosra szakad 1/20 nap alatt

(96 kg)

2009. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én problémám is hasonló, annyi különbséggel, h 56 kg vagyok. Az én hormonjaim is rendben vannak. Szal kérdésedre nemtok helyes választ adni, de sztem érdemes lenne még vizsgálódnod, mert nem biztos, h a túlsúly az oka.
2009. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
biztos van összefüggés a súly és az izzadás között.én pl nagyon vékony vagyok,még nyáron is csak akkor izzadok,ha ideges vagyok.
2011. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem akarsz velem fogyizni?

nincs kipróbált módszerem, de hátha motiválnák egymást?!

Muszáj lefogni, mert az idővel egyre több rakódik!

És Te még túl fiatal vagy.


Gondold el, mekkora hátizsákot cipelsz nap, mint nap !!!

Én is azonos cipóben járok :(

2011. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is dagadt vagyok. 31/F, 130 kiló. A mostani meleg időben ha bármilyen fizikai aktivitást végzek, elég 5 perc és ömlik rólam a víz. A testem kevésbé, inkább a fejem nagyon izzadékony. Nagyon kellemetlen, mikor folyton törölgetni kell, mert a szemembe, számba folyik és olyan mintha hajat mostam volna.

Amúgy én gyerekkorom óta kövér vagyok. Soha nem voltam sovány. Általában azt hiszik, hogy reggeltől estig folyamatosan zsíros cupákokat eszem. Orvosi vizsgálatokon is mindig ezzel jönnek, hogy ezért vagyok kövér. Pedig nem. Aki ismer tudja, hogy sem minőségben, sem mennyiségben nem eszem többet, mint egy átlag ember. Délután 6 után pedig semmit nem eszem.

A következő sztereotípia amivel jönnek, hogy akkor azért vagyok kövér, mert egész nap csak üldögélek. Pedig ez sem igaz. Itthon is folyamatosan teszek-veszek a ház körül. A munkahelyem 5 km-re van, amit minden nap oda-vissza legyalogolok, elég jó tempóban. Az 5 km-t, kb háromnegyed óra alatt teszem meg. Tehát minden nap minimum 10 km-t gyalogolok, ami azért szerintem nem átlag alatti. Gyalogolás közben egyébként annyira nem izzadok. Inkább az a legrosszabb mikor megérkezem és megszűnik a menetszél hűtése. Na akkor 5-10 percig valóban ömlik rólam a víz.

Télen se nagyon szoktam fázni. Kabátot -10 fok felett össze se gombolom. -15 felett nem hordok se sálat, se sapkát, mert csak beleizzadnék.

A combkidörzsölődést, nem értem. Lehet az nőknél fordul elő. Rajtam nadrág van, így nem a combom, hanem a nadrág dörzsölődik. Igaz, hogy általában pont ott, a combom belső részénél kopnak ki a nadrágjaim.

Szóval nem vagy egyedül. Én is próbálok diétázni, amivel annyit sikerült elérnem, hogy a mostani súlyomnál nem hízok tovább, de egy dekát nem fogytam még életemben. Az izzadással pedig együtt kell élni, Annyit tudsz tenni, hogy egy zsebkendővel törölgeted tavasztól őszig.

2019. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!