Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A te magasságod függ a szüleid...

SándorCynthia kérdése:

A te magasságod függ a szüleid magasságától is?

Figyelt kérdés
ezt csak azért mondtam mert 140-cm nek kéne lennem de 130cm vagyok,a szüleim sem magasak és úgy tudom hogy a te magasságod függ a szüleid magasságától is.nálam az orvosok ezt nem nézték
2010. dec. 2. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a tulajdonságot inkább a nagyszülők adják.
2010. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát azok sem túl magasak.
2010. dec. 2. 19:09
 3/6 anonim válasza:
én 11 évesen akkora voltam,mint anyukám 154cm :)
2010. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A magasságunkat sokban befolyásolja a szüleink magassága (genetika-öröklődés). Így a te magasságodért is azok a gének felelnek, amit a szüleidtől örököltél. Ez nem azt jelenti, hogy ugyanúgy kell kinéznünk, mint ők, mert erre számtalan kombináció lehetséges. Kisebb százalékban történhetnek mutációk, allélmódosulások, környezeti hatások, hormonszint-abnormalitás és még ezerféle ok, hogy ki miért alacsony.
2010. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, függ részben a szülők magasságától, csakúgy mint a távolabbi rokonok magasságától is. Pl. Attól, hogy anyukád, apukád 170-180 cm, attól te még lehet 150 cm is, hogyha egy távolabbi rokonod volt az. (nagyszülő, dédszülő stb.) Az én szüleim 170 cm magasak mindketten, de én 157 cm lettem, mamám is ekkora. :) Szóval én rá estem és nem a szülőkre, de ha lenne tesóm, akkor nála már elképzelhető lenne, hogy ő is 170 cm legyen. :)
2010. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A megerőltetés is visszafogja a növekedést, pl sok sportolás.
2010. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!