Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor futok, elkezd fájni az alhasam (rendszerint jobb - vagy baloldalon), és abba kell hagynom a futást?

Figyelt kérdés

Amúgy nem vagyok sovány, 165 cm és 69 kg vagyok.

És nem mindig van így, van amikor gond nélkül simán lefutok 3-4 km-t. De van amikor megfájdul. Ilyen görcsös fájdalom. Aztán hamar elmúlik. Néha, ha aerobikot csinálok, ugrálás közben is megfájdulhat.

Általában akkor jelentkezik, ha mondjuk nem csak simán ugrálok, hanem közben a csípőmet is forgatom. Futásnál pedig akkor, ha nem húzom be a hasam, vagy hülyén futok, vagy nem tudom. (Egyébként most voltam kontroll CT-n, hasi is volt, de nem írtak semmi gázat a leletbe).

18/L


2010. nov. 27. 14:13
 1/5 A kérdező kommentje:
vagy lehet akkor is ilyen, ha aznap még nem nagy wc-ztem?
2010. nov. 27. 14:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Az alhasad? Nem az oldaladra gondolsz? Mert akkor annyi, hogy kifáradsz, ezért a lépedből kiáramlik a vér, és ez feszüléssel jár. Bár ez csak az egyik oldalt magyarázza, és nem tudom, mennyire lentre gondoltál.
2010. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
alhas. ebből kitalálhatod milyen lentre gondoltamxD Részletezzem? a köldököm alatti rész jobb - vagy baloldalt. Egyszerre csak az egyik szokott fájni. De csak futáskor, egyébként makk egészséges vagyok. Csak van olyan, hogy 2-3 napig nincs székletem:S Pedig elég egészségesen kajálok, mindig csomó gyümölcsöt/zöldséget eszek, meg ha tehetem, teljes kiőrlésű ételeket. Merthogy vega vagyok:)
2010. nov. 27. 15:53
 4/5 A kérdező kommentje:
báár azt elfelejtettem mondani, hogy amikor kicsi volta, azt mondták, nem fejlődtek ki rendesen a haránt hasizmaim. Nem érnek teljesen össze vagy mi. Lehet, hogy ettől van? Mert ha olyan gatya van rajtam, ami fogja a hasamat, akkor soha nem fáj.
2010. nov. 27. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Oké, csak azért kérdeztem rá, mert a futástól való fájdalomnál ez a legjellemzőbb, aztán ki tudja :D

De a gyengén kifejlődött izmoktól szerintem simán lehet.

2010. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!