Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lumbágót szoktak műteni?

Lumbágót szoktak műteni?

Figyelt kérdés
Kb másfél hónapja erőteljesen fájt a derekam, elmentem több dokihoz. Egyik terápiát írt ki, a másik adott injekciót is. Kiderült röntgenen, hogy lumbágóm van az erős gerincferdülés miatt. Azóta szenvedek tőle. Néha alig érzem, máskor pedig szó szerint fekszem az ágyban és nem mozdulok. Ülni akkor pedig egyáltalán nem tudok. Milyen gyógymódok lennének, amik esetleg teljesen elmulasztanák a fájdalmat?
2010. nov. 19. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress egy csontkovácsot :) Nekem is volt, és az orvos nagyon szépen (bár kívülről eléggé hátborzongatóan) megoldotta. Lefektetett, oldalra fordított, aztán az orromat hozzányomta a lábujjam hegyéhez :) Az én hátam is borsózott, ahogy kattant vagy nem is tudom, milyen hangot adott ki a gerincem, de tíz perc múlva fájdalom nélkül felálltam :)


Egy jó csontkovácsnál jobban senki és semmisem fog segíteni :)

2010. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lumbágót nem szoktak műteni, sőt még a sérvet se mindig, csak ha már nagyon muszáj. A beteg embert inkább elküldik gyógytornára, hasonlókra. A műtét a legvégső eset.

Szerintem nincs olyan, ami teljesen elmulasztaná a fájdalmat. Járj gyógytornára, erősítsd meg az izmaidat. A lumbágó rendbe szokott jönni idővel, nekem is volt már többször is. Ajánlom a Wikipédiát, ott sok infó van erről!

2010. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ó és valóban, a csontkovács is segíthet, ha jól végzi a munkáját!
2010. nov. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 22 éves vagyok és már elsős gimis korom óta gyógytornákra kell járnom. Furán érzem magam, mikor orvosnál ülök a sok 70-80 éves között fiatalon. Néha gyógytorna előtt kérdezgették is, mit keresek itt. A doki szerint nincs ezen mit meglepődni. Pont ez a generáció, amelyik leginkább a számítógép előtt nőtt fel. Ez rám még nem teljesen igaz, inkább azt okolom, hogy éveken át napi 8-9 órám volt a suliban amit végig kellett ülnöm. Ez az ami nem túl egészséges és most érezzük meg a hatását. De mi lesz 50 év múlva ha megéljük?
2010. nov. 19. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez az ülés dolog amúgy hülyeség. Pl az 1600-es években egy gyerek reggel hattól este hatig ült a padban, hétfőtől szombatig, hogy utána vasárnap misén ülhessen. :)
2010. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!