Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy enyhe égési sérülésnek...

Egy enyhe égési sérülésnek mennyi idő kell, hogy nyomtalanul meggyógyuljon?

Figyelt kérdés
(Most még sötétbarnás folt.)
2010. nov. 8. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

attól függ mennyire vékony ott a bőröd,és mennyire enyhe az az enyhe égési sérülés



nekem kézfejem égett meg legutobb,lábas alja ért hozzá,elég gyenge a bőröm,1 hónapja volt,még mindig látszik a helye (bezzeg nagyim törlő nélkül is simán megfogja,olyan vastag már a kezén a bőr)

2010. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez erősen függ a bőröd minőségétől.

Nekem pl. még kamaszkoromból maradt egy folt a kézfejemen (igaz, hogy halvány, de mégis ott van!) amikor ügyetlenül nyúltam be a sütőbe, pedig még csak hólyagos sem volt. A másik eset tavaly tavasszal történt: a serpenyőből kifröccsent egy kis forró olaj, egyenesen a hasamra. Azonnal letéptem magamról a pamutpólót és beálltam a hűvös, majdnem hideg zuhany alá. Egy kb.8 centi hosszú és egy-másfél centi széles csík lett, körülötte 1-2 pöttyel, de csak egy kis részén nőtt egy hólyag. A mai napig ott éktelenkedik a barna csík és a néhány barna pötty a hasamon. Én ilyen peches vagyok.

Ha más jellegű sebeid szépen gyógyultak, akkor jó eséllyel ez is (szinte) nyom nélkül fog meggyógyulni.

2010. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 3 éve égett meg a jobb kezem. Közvetlenül a tűz csapott rá, nagyon fájt, szerintem 2. fokú lehetett, nem tudom, volt néhány hólyag rajta illetve persze összeráncosodott ott a bőr, ahogy az égési sérülteknél. Néhány hét alatt elmúlt hál'Istennek. Nagyon féltem, hogy maradandó lesz, de szerencsére már semmi nem látszik belőle. A baleset napján egész nap habbal fújtam és hideg víz alá tartottam, mert amint kivettem a vízsugár alól, rettenetesen égett. Nem mentem orvoshoz, mert annyira fájt, amikor éppen nem volt rajta hab vagyx hideg víz, hogy úgy éreztem, megzavarodnék az orvosi váróban, mire sorra kerülnék. Utána már csak körömvirág krémmel kentem.
2010. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!