Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb a Hodgkin...

Melyik a rosszabb a Hodgkin vagy a Non Hodgkin limfóma?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

A Hodgkin jobban kezelhető, jó esetben sok-sok éves-évtizedes teljes tünetmentesség érhető el, sőt 10 év után gyógyulásról beszélhetünk.


A másikról ez már sajnos kevésbé mondható el...

2010. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Non Hodgkin bizonyos típusa jobban kezelhető, mint a Hodgkin..


Késői stádiumban felfedezett Hodgkin kevésbé kezelhető és gyógyítható mint az agresszívebb Non Hodgkin.

2010. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2010. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"...Bizonyos formája...késői stádium..."


Én az első vagyok és továbbra is fenntartom, amit leírtam. Nem gugliból vagyok ilyen "okos", 4 évig kezeltem kobalt ágyúval, láttam egy-két dolgot...(Természetesen minden konkrét esetnél lehetnek eltérések, de van egy tendencia.)

2010. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
legtöbb limfómást nem is sugarazzák, kemóval gyógyítják főként
2010. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

fikázhatsz, de ezt tanulom és van limfómás is a családban.

NHL-ből sokféle van, nem mindegy melyikről van szó, van ami sokkal jobban gyógyítható mint a Hodgkin kór van ami sokkal kevésbé. későbbi stádiumban pl a DLBCL a legrosszabb (4.b) stádiumban is sokszor véglegesen meggyógyul.

2010. nov. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sugárasszisztensként nem tudom mennyire lehet nyomon követni a betegeket. vagy nem tudom, mivel foglalkoztál pont.
2010. nov. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. "legtöbb limfómást nem is sugarazzák, kemóval gyógyítják főként"

A sugárterápia és a kemoterápia kiegészíthetik egymást (főként az első két stádiumban). Sokszor kezeltünk Co ágyúval hasi nyirokcsomóláncot (Mantel technikával). Lehet, hogy a hatásosabb kemo. gyógyszerek megjelenésével (pl. CHOP protokol, stb.) mostanság már a sugár visszábbszorult, de létjogosultsága megvan.


2. Nem szokásom "fikázni", valamit félreértesz. Sajnálom, hogy a családodban is szembesülni kellett ezzel a bajjal és remélem, hogy jól kezelhető.


3. Amit a NHL sokféleségéről írtál, teljesen igaz. A DLBCL-t az NHL egyfajta progressziójának tartják. dr. Tímár doktori értekezésében ezt mondja:

"A CLL az esetek 5-10%-ában magas malignitású diffúz nagy

B-sejtes lymphomába (DLBCL) progrediálhat. Ezt a hisztológiai progressziót Richter szindrómának (RS) nevezzük, ami a klinikai lefolyás súlyosbodásával, a túlélési idő csökkenésével és rossz prognózissal jár."

Ezzel egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy nem igaz, amit írtál, de látni kell, hogy nemcsak a NHL sokféle, hanem a róla alkotott vélemény és a kezelések eredményessége is és nem mindig úgy történnek a dolgok, ahogyan a tankönyvben megírták. Persze a tudomány is változik, korszerűsödik és a magam részéről csak örülni tudok, ha újabb módszerekkel, gyógyszerekkel meg lehet gyógyítani (vagy legalább emberhez méltó körülményeket lehet biztosítani) eddig gyógyíthatatlannak tartott betegeket.

Peace!

2010. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a krónikus limfoid leukémia progrediál át DLBCL-be az tök más, mintha eleve DLBCL van, a CLL az eleve leukémia, ami közel van a limfómához rosszabb annak a prognózisa, mint az olyan DLBCL-nek, ami nem átprogrediál hanem alapból az. Tehát a CLLből átalakult DLBCL az nem ugyanolyan betegségnek tekinthető, mintha eleve sima DLBCL lett volna.
2010. nov. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!