Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az a gyanúm, hogy melóban a...

Az a gyanúm, hogy melóban a csapvíz nem ivóvíz, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Ahogy a kérdésben is írtam. Akárhányszor iszom belőle fél órával később elkezd fájni a gyomrom, görcsölölök stb. Persze nyilván vigyek magammal otthonról palackos vizet vagy valami. De én nem vagyok hajlandó vizeket vásárolni, mert jogom van az ivóvízhez a munkahelyen. Hová forduljak ezzel?
ma 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

"jogom van az ivóvízhez a munkahelyen"


Idéznéd/linkelnéd a kapcsolódó jogszabályokat, ahol kötelezik a munkáltatót erre?

ma 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Simán lehet ivóvíz (eleve honnan szednének nem ivóvizet a vezetékbe!?), csak elöfordulhat, hogy valamelyik ásványi anyaagot nem bírod, vagy esetleg szennyezett, fertözött - habár ez a legvalószínütlenebb, akkor ugyanis másnak is lenne gondja vele.
ma 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Másnak is van ilyen gondja?
ma 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
Senkihez.. mivel az ipari csapból folyó víz elsődleges funkciója nem az emberi fogyasztás. Viszont abban igazad van, hogy járna a védőital, amely lehetne akár egy vízautomata is. Ha biztos vagy benne, hogy nincs bízautomata, jelezheted a fogyasztó védelemnél, de nem fognak vele különösebben foglalkozni és igazából csak magadat szívatod meg, ha tudomásukra jut, hogy te jelentetted be. Vigyál otthonról vizet és tedd félre ezt a felesleges önérzeteskedést.
ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
31%

Lehet, hogy jobban klórozzák, aminek mondjuk oka is szokott lenni, amikor biztonsági okból erősebb fertőtlenítés igényel a víz.

A szolgáltatók akkor szoktak több klórt adagolni, amikor baktériumok szaporodásától kell tartani.

Nem kell palackokat vásárolni, egy kancsós víztisztító is már normális vizet ad a csapvízből. Aktív szén megköti klórt, ioncserélő gyantát alkalmaz a vízkő ellen.

Én már régóta nem bírom a csapvizet, reverz ozmózis víztisztítót használok.

Aki megszokja a normális tiszta vizet, ilyen bűzös csapvizekhez nem alázza magát egyáltalán.

ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A munkahelyedhez tartozó szakszervezethez.
ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Vegyél mintát és vizsgáltasd be. Persze nem lesz ingyen. Másnak nincs panasza?
ma 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
Nincs jogod a vízre. Csak nyáron a melegben, bár én azt is hülyeségnek tartom, fagyi nem kéne, meg legyezős lányok?
ma 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Esetleg vigyél magaddal otthonról kulacsba vagy valamibe vizet.

Egyébként ugyanez volt nálunk is a helyzet a munkahelyen. És semmi nem lett belőle, ebbe nagy valószínuseggel nem igazán érdemes beleállni. Külön vízminta vétellel lehetne igazolni maximum. És ha te elvégeztetned, azt nem is biztos hogy elfogadják, mert vihetted akárhonnan a mintát.

ma 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell vizeket vásárolnod, elég egy kulacs vagy palack. Töltsd meg otthon vízzel és vidd magaddal.

Amúgy értelek. Nekem a klóros (túl klóros) víz csapja el a hasamat.

ma 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!