Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hullámzó alkoholproblémáim...

Marcika1558 kérdése:

Hullámzó alkoholproblémáim vannak (szerintem) Úgy érzem kontroll alatt tudom tartani. Meg van mindennem, jól keresek, multinál dolgozok. Bár elég nagy a felelősség, ezért is érzem néha, hogy muszáj kicsit fejben kikapcsolnom. Átérzitek ezt?

Figyelt kérdés
Más is küzd hasonlóval?

okt. 18. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sokan, és sokaknál idővel súlyosbodik a probléma sajnos
okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg tudok állni akár 1-2 sörnél is. Igazából már egytől is ellazulok, és minden rendben van. És nem minden nap. De mondjuk hónapokat nem hagyok ki. Részeg max egy évben 2-3 alkalommal vagyok, társaságban. Ez mennyire normális?
okt. 18. 20:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és nem 8 órákat dolgozom hanem 10-12. És elég sokat sportolok. Úgy heti 3-4 alkalommal. A fizikai erőnlétem elég jó.
okt. 18. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég gyanúsan fuggoseg. El kell tudj lazulni nullától is.
okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van. Az embernek alapjáraton nulla szüksége van alkoholra. Amikor látod, miért iszol (ellazulás, ezazamaz), akkor azért tudd, hogy csak racionalizálod (tehát utólag megfejtve nekiállsz kontextusba helyezni valahogy), a nyers valóság annyi, hogy senkinek nincs szüksége semennyi alkoholra, és senkinek nem annyira fontos, hogy külön megvegye, megiszogassa, teljesen mindegy egyébként, hogy mennyit. A hangsúly a kötődésen van. Akkor érdemes jó döntést hozni, amikor még könnyű. Trükkös lejtők ezek, egy idő után visszaút is alig marad, és a gyorsuló hanyatlás is megállíthatatlannak tűnik, és közben ez a nagyszerű eszközünk, az elménk maga, csodásan meg tudja fejteni továbbra is, miért jó és miért kell. Nem nagyon látni kivételt ez alól. Hasonló a helyzet, mint a szerencsejátékokkal: egyedül a "ház" nyer. Te még simán át tudod terelni meditálgatásba a fel-felgyűlő poharazós "energiákat" (nem maradhat ki ez a szó, ha kicsit is ezo irányt veszünk, és most csak ez az egy mondat volt rá, bocs).
okt. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!