Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid tesztet 12 órán belül...

Covid tesztet 12 órán belül érdemes újra megcsinálni? 1 hetet voltam itthon betegen pozitív covid teszttel. Tüneteim már nem nagon vannak, minimális köhögés, viszont még most délután is pozitív lett a teszt.

Figyelt kérdés
Már szeretnék dolgozni menni, de nem akarom lefertőzni a kollégákat. Érdemes reggel újra tesztelni, hátha negatív?
ma 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
10-14 nap múlva érdemes megismételni a tesztet, tünetektől függően.
ma 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mármint az első negatív teszttől számítva, az lemaradt.**


Ha vannak tüneteid ne menj dolgozni. Nekik is van családjuk, gyerekeik, idős szüleik stb. akik nyilván nehezebben vészelnék át ezt a betegséget.


Ez nem csak a covidra értendő, hanem minden fertőző betegségre.

ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedned kellett volna antiviralis gyogyszert mar az elso vagy masodik napon legkesobb.

Fertozo lehetsz akar 10 napig is, visszajohetnek erosebb tunetek is, vagy lehetsz tunetmentes is.

Az otthoni, hazi covid tesztek nem 100%-osak, foleg a made in china feliratuak, vagy, ha lejart a szavatossaguk. Miert nem mesz orvoshoz?????

ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál már az elején, vírusra nem adott gyógyszert, c vitamin lázcsillapítas, nem volt vészes.

Pont amiatt csináltam újra tesztet, hogy, ha még mindig pozitív, nem megyek vissza dolgozni nehogy lefertőzzem a kollégákat. De ezt leírtam a kérdésben is.

ma 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Ha arra vagy kíváncsi, hogy fertőzöl-e még, akkor nem érdemes 12 óra múlva tesztelni újra. Ezek az otthoni tesztek simán lehetnek hamis negatívok ugyanis. Abban a valószínűtlen esetben, ha holnap negatívat kapsz, valószínűleg akkor is fertőzöl még és hamis negatív a teszt. Persze ha csak egy totem kell, amit mutogathatsz, akkor megpróbálhatod.


Hogy mennyire érdemes otthon maradni csak a pozitív teszt miatt, ha már amúgy jól érzed magad, az egy másik kérdés. Egyrészt már a tünetek előtt fertőzni szoktak a légúti vírusok, tehát már akkor megfertőzted az arra fogékony kollégákat. Másrészt valószínűleg sokan mászkálnak most covidosan, es nem is tudják, tehát ígyis-úgyis mindenki találkozik a fertőzéssel és el fogja kapni, ha fogékony rá. Egy nagyon kicsit persze segít, ha otthon maradsz.

ma 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!