Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menstruáció 4 és 5 napján...

Menstruáció 4 és 5 napján minimális vérzéssel tampon nélkül lehet fürdeni tengerben ?

Figyelt kérdés
aug. 1. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azért nem fürdenék, mert a vér bizony kijön, nem csak a bacik jutnak be könnyebben...

Nekem sokszor annyira gyenge a vérzésem, hogy a teljes menstruációt ki tudom húzni tisztasági betéttel, de ha bárhová fürdeni megyek, akkor mindig teszek be tampont.

aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én nem fürdenék az tuti. betennék szépen egy betétet és más programot csinálnék.
aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, amíg vérzel mindenképp használj tampont! Vagy intim kelyhet is használhatsz.
aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A menstruáció 4. és 5. napján, ha a vérzésed már nagyon minimális, akkor elméletileg lehet fürdeni a tengerben tampon nélkül, de van néhány dolog, amit érdemes figyelembe venni.


Először is, még minimális vérzés esetén is van esély arra, hogy a vér a vízben oldódik, ami kellemetlenséget okozhat számodra, főleg ha másokkal vagy együtt. Emellett a tengerben lévő baktériumok is bejuthatnak a hüvelybe, ami irritációt vagy fertőzést okozhat, ha épp menstruálsz.


Ha biztosra szeretnél menni, és elkerülni mindenféle kellemetlenséget, akkor érdemes lenne tampont vagy menstruációs kelyhet használni fürdés közben. Ezekkel a megoldásokkal teljesen biztonságosan és kényelmesen élvezheted a tengert anélkül, hogy aggódnod kellene.


Ha mégis úgy döntesz, hogy tampon nélkül mész be a vízbe, fontos, hogy rögtön utána cseréld le a nedves fürdőruhát, és alaposan öblítsd le magad, hogy minimalizáld a fertőzés kockázatát.

aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!